Kolarstwo górskie. Katarzyna Solus-Miśkowicz szósta w mistrzostwach Europy

Katarzyna Solus-Miśkowicz
Katarzyna Solus-Miśkowicz Materiłay prasowe
W mistrzostwach Europy w kolarstwie górskim Katarzyna Solus-Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) spisała się bardzo dobrze. Zawodniczka z Bukowiny Tatrzańskiej we włoskim Darfo Boarmio Terme zajęła 6. miejsce w niedzielnym wyścigu elity.

To najlepszy występ Podhalanki w kontynentalnym czempionacie w jej dotychczasowej karierze. Wcześniej w ME dwukrotnie była 9. Do Włoch pojechała, aby poprawić ten wynik i swój cel zrealizowała. Zajęła 6. miejsce, do zwyciężczyni Jany Biełomojny z Ukrainy straciła 5.46 min. Do podium (3. była słynna Norweżka Gunn-Rita Dahle Flesjaa) zabrakło 1.38 min.

Solus-Miśkowicz zdystansowała wiele znakomitych zawodniczek. Za nią na metę dotarły m.in. Słowenka Tanja Żakelj oraz Francuzka Pauline Ferrand Prevot. Kolejna z Polek, Aleksandra Podgórska, była 20.

Nie wystartowała najlepsza polska "góralka" Maja Włoszczowska, która tuż przed ME doznała kontuzji. Z podobnych powodów wycofała się Magdalena Sadłecka. Wyścigu nie ukończyła poturbowana na treningu Szwajcarka Jolanda Neff.