Kolej już nie blokuje budowy obwodnicy w Tuchowie

  Kolej już nie blokuje budowy obwodnicy w Tuchowie

  Paweł Chwał

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Kolej już nie blokuje budowy obwodnicy w Tuchowie

  ©Paweł Chwał

  Jest zielone światło dla budowy obwodnicy Tuchowa według przygotowanego projektu. To oznacza, że wyczekiwana od lat inwestycja wreszcie będzie mogła się rozpocząć.
  Kolej już nie blokuje budowy obwodnicy w Tuchowie

  ©Paweł Chwał

  Projekt ponad trzykilometrowej drogi, która ma wyprowadzić ruch z centrum Tuchowa oprotestowało PKP PLK. Spór dotyczył ostatniego odcinka obwodnicy, gdzie nowa droga ma krzyżować się z torami. Kolejarze zakwestionowali wykonanie wiaduktu w formie nasypu nad torami. Ten - jak twierdzili - ograniczałby widoczność na znajdujący się 200 metrów dalej przejazd kolejowy w ciągu drogi powiatowej w kierunku Burzyna.

  -Przedstawiciele kolei ostatecznie zaakceptowali zaproponowane rozwiązanie, bez konieczności starania się o odstępstwo od przepisów regulujących funkcjonowanie przejazdów kolejowo-drogowych. To oznacza, że wiaduktu nie trzeba będzie przeprojektowywać. Tym samym koszty jego budowy znacząco nie wzrosną, co mogłoby kolejny raz odsunąć jej realizację w czasie - mówi Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa.

  W takiej sytuacji wszystko wskazuje na to, że pierwsza łopata na placu budowy obwodnicy zostanie wbita na wiosnę, a jej oddanie przypadnie w 2020 r. Nowa droga biegnąć ma wzdłuż Białej.

  Dziennie przez Tuchów przejeżdża 10 tys. samochodów.

  KONIECZNIE SPRAWDŹ:
  FLESZ: Jak napisać dobre CV? Przestrzegaj tych zasad


  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY