https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne trzęsienie ziemi w małopolskim PiS. Szef regionalnych struktur partii stracił stanowisko. "Decyzja prezesa Kaczyńskiego"

Jolanta Białek
Poseł Łukasz Kmita (z lewej, przy mikrofonie) został przewodniczącym struktur PiS w Małopolsce. Obok m.in. Beata Szydło i Andrzej Adamczyk
Poseł Łukasz Kmita (z lewej, przy mikrofonie) został przewodniczącym struktur PiS w Małopolsce. Obok m.in. Beata Szydło i Andrzej Adamczyk fot. Wojciech Matusik
Poseł Andrzej Adamczyk nie jest już przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego PiS w Małopolsce. Jego miejsce zajął poseł Łukasz Kmita, na dziś - niedoszły marszałek Małopolski, który o zmianie szefa regionalnych struktur partii poinformował w środę (8 maja) wieczorem w swych mediach społecznościowych, zaznaczając, że decyzję taką podjął prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Niespodziewana sytuacja jest efektem „zamieszania” w małopolskim sejmiku, który mimo tego, że PiS ma tam większość, nie wybrał w poniedziałek (6 maja) Łukasza Kmity na marszałka Małopolski. Za jego kandydaturą zagłosowało 13 spośród 38 radnych, 22 było przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu. Co istotne przeciwko powierzeniu Kmicie stanowiska marszałka było siedmiu radnych PiS skupionych w grupie Beaty Szydło i właśnie Andrzeja Adamczyka.

A o tym, że został szefem małopolskiego PiS Łukasz Kmita poinformował na Facebooku w słowach dość niecodziennych (łagodnie mówiąc). "Gramy w jednej drużynie Prawo i Sprawiedliwość, a naszym kapitanem jest Prezes Jarosław Kaczyński. Dziękuję za tę nominację i za zaufanie. W jedności i we współpracy wygramy (...)" - napisał Kmita.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska