Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kongres Książki, czyli nowe wydarzenie na kulturalnej mapie Krakowa

OPRAC.:
Julia Kalęba
Julia Kalęba
Kongres jest inicjatywą Krakowa – Miasta Literatury UNESCO. Jego pierwsza edycja powstaje we współpracy z Stowarzyszeniem Unia Literacka, Stowarzyszeniem Tłumaczy Literatury, Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich oraz IBBY.
Kongres jest inicjatywą Krakowa – Miasta Literatury UNESCO. Jego pierwsza edycja powstaje we współpracy z Stowarzyszeniem Unia Literacka, Stowarzyszeniem Tłumaczy Literatury, Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich oraz IBBY. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Kongres Książki wyrósł z potrzeby dialogu między środowiskami twórczym i wydawniczym, w których ścierają się różne potrzeby i interesy. Pierwsza edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 19-23 października w ramach Festiwalu Conrada w Krakowie.

FLESZ - Nowe regulacje dotyczące pracy zdalnej

Dyskusja między twórcami a prawnikami, porady dotyczące podpisywania umów, wydarzenia zaadresowane nie tylko do pisarzy, lecz także najmłodszych fanów literatury, a także pracowników szkolnych bibliotek oraz rodziców - to część wydarzeń, które odbędą się z okazji Kongresu Książki.

Podczas transmisji „Prawo dla literatury” w poniedziałek, 19 października, o godz. 12.00 autor dokumentów dr Michał Markiewicz omówi z Zygmuntem Miłoszewskim najbardziej powszechne błędy, które popełniają początkujący twórcy podczas zawierania umów. Następnego dnia członkowie stowarzyszeń literackich – Stowarzyszenia Unia Literacka, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury oraz IBBY – opowiedzą o przyświecających im celach oraz ideach. Krótkie wideowizytówki zostaną zaprezentowane publiczności festiwalowej we wtorek, 20 października, o godz. 13.00 na Facebooku Festiwalu Conrada.

Co za chwilę pojawi się na półkach księgarń? O jakich tytułach będzie głośno? Jakie książki przydadzą się do działań z dziećmi, także organizowanych w trybie zdalnym? O swoich nowościach i planach wydawniczych na najbliższe miesiące opowiedzą przedstawiciele i przedstawicielki wydawnictw: Babaryba, Dwie Siostry, Poławiacze Pereł, Widnokrąg, Wolno, Ezop, Druganoga, Hokus-Pokus, Muchomor i Zakamarki podczas dyskusji moderowanej przez Kingę Kowalską. Dwudniowe spotkanie online adresowane jest do księgarzy, bibliotekarzy, nauczycieli, blogerów i animatorów czytelnictwa. Zapisy trwają do 16 października pod adresem e-mail: [email protected]. Warsztaty odbędą się 20 i 21 października w godzinach 10.00-11.30.

Natomiast o tym, co Miasto Literatury UNESCO może zaoferować twórcom, opowiedzą w czwartek, 22 października, o godz. 11.00 członkowie zespołu Krakowa – Miasta Literatury UNESCO na platformie PLAY KRAKÓW i Facebooku Festiwalu Conrada.

W ramach realizowanej przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne kampanii edukacyjnej „Jesteś twórcą – masz prawo” odbędą się warsztaty z dr. hab. Grzegorzem Manią, który nie tylko nauczy dzieci, jak odpowiedzialnie korzystać z dzieł innych, ale też zachęci je do samodzielnego tworzenia. Po spotkaniu zostaną udostępnione scenariusze lekcji dla nauczycieli dotyczące prawa autorskiego.

Kongres zakończy się w piątek, 23 października intensywnymi całodziennymi spotkaniami branżowymi, czyli okrągłymi stołami, w ramach których przedstawiciele swoich środowisk porozmawiają o tym, co działa jak dobrze naoliwiona maszyna, a co wciąż zgrzyta, trzeszczy i nie chce wskoczyć na wyższy bieg.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska