https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koniec pięknej epoki - Rudolf Rohaczek nie jest już trenerem hokejowej Comarch Cracovii

Jacek Żukowski
Rudolf Rohaczek
Rudolf Rohaczek Anna Kaczmarz
Rudolf Rohaczek nie jest już trenerem Comarch Cracovii. Taka jest decyzja władz krakowskiego klubu. Rohaczek pracował w sekcji hokejowej "Pasów" dwadzieścia sezonów, od 2004 roku.

W tym czasie Rudolf Rohaczek zdobył siedem mistrzostw Polski, cztery srebrne medale MP i dwa brązowe. A ponadto trzy Puchary Polski i trzy Superpuchary Polski. Największym sukcesem za jego kadencji było zdobycie Pucharu Kontynentalnego w 2020 roku.

- Dziękuję Rudolfowi Rohaczkowi za wkład i zaangażowanie dla klubu. Nie ulega wątpliwości, że jest legendą Cracovii i również dzięki jego pracy klub sięgnął po liczne sukcesy, w tym Puchar Kontynentalny. Sekcja hokeja jest teraz w fazie reorganizacji, tworzenia struktur oraz planu na najbliższe lata i w kolejnym etapie działań ogłosimy nowego szkoleniowca. Złożyłem również trenerowi Rohaczkowi propozycję nowego stanowiska, jako doradcy zarządu Cracovii z zakresu hokeja i ustaliliśmy, że do rozmów wrócimy w przyszłym tygodniu – powiedział Mateusz Dróżdż, prezes Cracovii.

Nowy szkoleniowiec zostanie ogłoszony przez władze klubu po zakończeniu procesu reorganizacji sekcji hokeja. Oficjalne pożegnanie trenera odbędzie się na specjalnej ceremonii tuż przed pierwszym domowym meczem Tauron Hokej Ligi sezonu 2024/2025.

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska