FLESZ - Kosmiczny wyścig trwa

- Obiekt został przejęty przez operatora. Trwają przygotowania do uruchomienia basenu, prowadzone są szkolenia personelu. Planujemy, by basen został udostępniony mieszkańcom w drugiej połowie sierpnia. Trwają też ustalenia dotyczące cennika - informuje Marek Mroczek, menedżer basenu przy ul. Eisenberga.
Kraków. Nad Wisłą ma powstać marina. Miasto ogłosiło przetar...
Przypominamy, że 17 czerwca 2021 w siedzibie ZIS odbył się drugi przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę na czas nieoznaczony nieruchomości położonej przy ul. Eisenberga 4 i prowadzenie zlokalizowanego tam basenu, strefy wellness i siłowni oraz realizację drugiego etapu inwestycji obejmującego budowę basenu odkrytego wraz z infrastrukturą towarzyszącą i prowadzenie działalności po zakończeniu realizacji.
Wadium we właściwym terminie wpłaciła 1 osoba - Agata Stelnik, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą „Agata Stelnik. Deliver Services”, która została dopuszczona do przetargu i wzięła udział w licytacji. Stawka czynszu miesięcznego osiągnięta w przetargu to 25 250 zł plus podatek VAT według obowiązującej stawki.
W ramach umowy operator zobowiązany jest do wykonana w ciągu 2 lat od podpisania umowy dokumentacji projektowych dotyczących II etapu inwestycji (kąpielisko zewnętrzne) a w ciągu kolejnych 3 lat wykonania niecki zewnętrznej z podgrzewanym dnem wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
Operator zobowiązany też będzie przy planowaniu zagospodarowania terenu do konsultacji planów z ZIS oraz pozyskania zgody jednostki na planowane działania.
W ramach drugiego etapu zagospodarowania terenu miał także powstać Hyde Park Oficerski (przykładowo: ogród botaniczny z alejkami spacerowymi, park z muszlą koncertową, fontanną, ślizgawką, torem saneczkowym, galerią obrazów lub fotografii, ośrodkiem dokumentacji i historii, terenem sportu i rekreacji), o co wnioskowali mieszkańcy. ZIS bierze pod uwagę, że część z tych pomysłów może zostać zrealizowana.
- Celem ZIS jest, aby na terenie pomiędzy budynkami krytej pływalni, a ulicą Wilhelma Wilka-Wyrwińskiego, powstało nie tylko zewnętrzne kąpielisko, ale także, w możliwym zakresie - jaki zostanie wypracowany podczas projektowania tego terenu - niektóre elementy przewidziane w alternatywnej koncepcji zagospodarowania terenu po byłym basenie "Krakowianka" przy ulicy Eisenberga” jaka została opracowana w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego w 2015 roku - informuje ZIS.
Nowy budynek zlokalizowany przy ul. Eisenberga składa się z dwóch części: basenowej i fitnessowej, połączonych portalem wejściowym.
W strefie pływackiej na parterze jest zaplecze szatniowo-sanitarne, hala basenowa z niecką do pływania długości 25 m o sześciu torach z dnem ruchomym, niecką do nauki pływania (długości 16 m i głębokości od 0,8 m do 1,2 m), brodzikiem dla dzieci (o głębokości 30 cm) oraz basenem SPA.
Na pierwszym piętrze zaprojektowano strefę wellness z osobną recepcją i zespołem szatniowo-sanitarnym. W tej części wyznaczono turecką łaźnię parową, grotę solną i sauny. W segmencie fitnessowym umiejscowiono dwie salki do ćwiczeń rozdzielone ścianką mobilną, siłownię, zaplecze szatniowo-sanitarne z sauną suchą.
Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł 55 870 000 zł brutto. Przedsięwzięcie zrealizowała firma Chemobudowa.
Nowy obiekt powstał na terenie dawnego kąpieliska Ośrodka Sportu i Rekreacji „Krakowianka”, zwanego potocznie przez mieszkańców basenem „Polfy”. Ze względu na zły stan techniczny i zbyt duże koszty modernizacji, kompleks „Krakowianki” został zamknięty w 2009 r.
- Ranking TOP 15 najpiękniejszych plaż nad Bałtykiem. Są zachwycające!
- Najpopularniejsze rasy psów w Polsce. Które z nich są ulubieńcami Polaków? [TOP 12]
- Oferty pracy w Krakowie. Kogo szukają pracodawcy? TOP 33 fachowców
- Wielka impreza w Energylandii! 7. urodziny parku rozrywki i kolejki Ekipy
- Ogromna plaża pod Krakowem zachwyca nawet w pochmurne dni [ZDJĘCIA]
- Jak ochłodzić pokój bez klimatyzacji? Sprawdzone i skuteczne sposoby