Na problem zwrócił nam uwagę Czytelnik:
"Idąc codziennie do pracy ulicą Podgórską od ul. św. Wawrzyńca w stronę al. Daszyńskiego nie mogę się nadziwić, jak piękne i dość zamożne miasto Kraków może tolerować stan terenów w bezpośrednim otoczeniu przyczółka nowych mostów kolejowych. Miałem nadzieję, iż ten niewielki zakątek zostanie uporządkowany po zakończeniu budowy mostów i włączony do dobrze zagospodarowanych i poprawnych estetycznie terenów bulwarów wiślanych i Galerii Kazimierz. Niestety sytuacja rozwinęła się zupełnie inaczej: wykonawca mostów nawet nie usunął pozostałości materiałów budowlanych i konstrukcji, a o jakimkolwiek zagospodarowaniu terenu nie ma mowy; cała okolica przyczółka mostowego i nasypu zamieniła się w wysypisko śmieci i błotnisty parking. Pozwoliłem sobie zrobić dziś rano niewielki fotoreportaż, który załączam.
Wejście na ciąg pieszy na moście jest gliniastym i dziurawym placykiem pokrytym w czasie deszczu zwałami błota. Samotne drzewo, wystająca betonowa studzienka i dwie tablice informacyjne dopełniają obrazu nędzy i rozpaczy. Przejście pod mostami z dziurawym chodnikiem i zaśmieconym pasem ziemi nie robi dobrego wrażenia. Dalej jest jednak o wiele gorzej: betonowe elementy pozostałe po budowie, hałdy najrozmaitszych odpadów, rozlatujący się barak. Wszędzie parkują samochody - w błocie, wśród kałuż i śmieci, ale za darmo. A hen, w dali, dumnie piętrzą się mariackie wieże...
Chciałbym wystąpić do Urzędu Miasta Krakowa, Rady i Zarządu Dzielnicy Grzegórzki oraz do krakowskiego środowiska dziennikarskiego z apelem o zajęcie się niewielkim terenem, który znajduje się w środku miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie Galerii Kazimierz i bulwarów wiślanych, a przedstawia sobą obraz wręcz skandalicznego zaniedbania."
Pytamy urzędników czy są jakieś plany zagospodarowania tego tereny, a przynajmniej jego posprzątania
- Obszar przylegający do nowych mostów kolejowych, zarówno po stronie ul. Zabłocie jak i ul. Podgórskiej, będzie uprzątnięty przez wykonawców. Zgodnie z ich deklaracją pozostałości materiałów budowlanych zostaną usunięte do połowy marca, a teren będzie uporządkowany. Dodatkowo wiosną przy bulwarach będą prowadzone prace rekultywacyjne w postaci humusowania i nasadzenia trawy - mówi Piotr Hamarnik, rzecznik PKP PLK.
Czy miłość to romantyzm czy biologiczna kalkulacja?

- Gdzie są najdroższe, a gdzie najtańsze mieszkania w Krakowie? Ranking dzielnic 2024
- Najpiękniejsze pary z krakowskich studniówek! To one przyciągały wzrok
- Pistacjowe croissanty robią furorę w internecie! Gdzie można je zjeść w Krakowie?
- Zimowe wycieczki w Tatry z dziećmi. Zobaczcie łatwe i przyjemne szlaki w górach