
Większy Park Dębnicki - konsultacje
Park Dębnicki jest położony w północnej części Dzielnicy VIII Dębniki, przy zabytkowym Pałacu Lasockich. Jego część A została zrealizowana w 2002 roku. Część B Parku Dębnickiego to niezagospodarowany teren zieleni zlokalizowany przy południowo-
wschodniej granicy części A parku. Cały obszar przeznaczony pod inwestycję zamyka się na działce 4/17 i stanowi powierzchnię 1,8 ha. Obszar objęty konsultacjami został oznaczony na rysunku kolorem zielonym.
Konsultacje, ankietę online, dyżury eksperckie i spotkania informacyjne organizuje Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie wspólnie z Saneccy Architektura x Krajobraz. Przedmiotem rozmów będzie aktualizacja dokumentacji projektowej dla parku Dębnickiego.
Park Dębnicki jest położony w północnej części dzielnicy VIII Dębniki, przy zabytkowym pałacu Lasockich. Jego część A została zrealizowana w 2002 roku.
Część B parku to niezagospodarowany teren zieleni zlokalizowany przy południowo-wschodniej granicy części A parku. Cały obszar przeznaczony pod inwestycję zamyka się na działce 4/17 i stanowi powierzchnię 1,8 ha.
Od 24 czerwca do 7 lipca zbierane są uwagi za pośrednictwem ankiety online oraz przez ankieterów w terenie.
Wypełnioną ankiety należy przesłać na adres mailowy [email protected] bądź dostarczyć lub przesłać pocztą tradycyjną na adres: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, ul. Reymonta 20, 30–059 Kraków
TelefAnkietaoniczne dyżury ekspertów:
- 28 czerwca, godz. 10.00–16.00, tel. 732 748 814
- 2 lipca, godz. 10.00–16.00, tel. 732 748 814
- 4 lipca, godz. 16.00–20.00, tel. 732 748 814.
29 lipca udostępniony zostanie raport z przeprowadzonego procesu.
Park Dębnicki - protest
O Parku Dębnickim zrobiło się głośno w 2017 roku kiedy obok niego wybudowano osiedle, dość luksusowe. Miało być w nim cicho i przytulnie. Więc osiedle i jego osiedlowy plac zabaw ogrodzono płotem. Wielu mieszkańców oburzył ten fakt, bo dzieci spacerujące w parku, widziały piękny plac zabaw, ale nie mogły z niego skorzystać.
Sprawa zmieniła się kiedy w 2019 roku pojawił się plan rewitalizacji parku i budowy w nim miejskiego placu zabaw, ogólnodostępnego. Wtedy mieszkańcy osiedla zaprotestowali, bojąc się, że do parku przyjdzie więcej osób, w tym dużo dzieci, które bawiąc się będą zakłócać wypoczynek mieszkańcom.
Do rewitalizacji doszło, plac zabaw miejski jest, a całego konfliktu udałoby się uniknąć, gdyby działka gdzie stanęło osiedle pozostała w rękach miasta i już wtedy powiększyła park. Tak się jednak stało, że zabudował ją deweloper i sprzedał mieszkania. Jego prawo.
Teraz jednak jest realna szansa na faktycznie poszerzenie parku...
Rewolucja w rozwodach: Notariusz i USC zamiast sądu?
