https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Pobudka o czwartej nad ranem. Mieszkańców Kurdwanowa obudziły komunikaty z tunelu Trasy Łagiewnickiej

Klaudia Warzecha
W sobotę o 4 nad ranem mieszkańców Kurdwanowa obudził głośny dźwięk niosący się po okolicy. Okazało się, że ktoś postanowił wtargnąć do tunelu
W sobotę o 4 nad ranem mieszkańców Kurdwanowa obudził głośny dźwięk niosący się po okolicy. Okazało się, że ktoś postanowił wtargnąć do tunelu Andrzej Banaś
W sobotę o 4 nad ranem mieszkańców Kurdwanowa obudził głośny dźwięk niosący się po okolicy. Okazało się, że ktoś postanowił wtargnąć do tunelu nieczynnej jeszcze Trasy Łagiewnickiej i tym samym uruchomił komunikat ostrzegawczy, który obudził pobliskich mieszkańców.

Zaniepokojeni mieszkańcy rozpoczęli dyskusję na temat nadawanych komunikatów na jednej z lokalnych grup w mediach społecznościowych. Część z nich początkowo zakładała, że to trwające testy dźwiękowe w tunelu nowej Trasy Łagiewnickiej.

- Są podawane dwa komunikaty, jeden dla pieszych, że jest zakaz wejścia do tunelu, a drugi dla kierowców, że jest zakaz wjazdu do tunelu. Dzisiaj pierwszy raz je słyszę. Problem jest tego typu, że pierwsze komunikaty były emitowane już po 4 rano - czytamy w jednym z komentarzy.

Postanowiliśmy skierować zapytanie do Zarządu Dróg Miejskich Krakowa, aby dowiedzieć się, co było faktycznym powodem nadawania komunikatu w porannych godzinach. Jak wyjaśnił rzecznik ZDMK, Michał Pyclik, powodem włączenia systemów alarmowych było wtargnięcie do tunelu nieupoważnionych osób.

- Według informacji uzyskanych ze Spółki Trasa Łagiewnicka, w sobotę nad ranem systemy dozoru Trasy wykryły obecność w jednym z nich pieszych. Prawdopodobnie były to osoby chcące wykonać graffiti. Uruchomiono procedurę przewidzianą na takie okoliczności. Piesi opuścili tunel - wyjaśnił Pyclik.

Rzecznik dodał także, że Spółka Trasa Łagiewnicka nie prowadzi testów, tym bardziej o 4 rano. Natomiast treść nadawanego komunikatu dotyczyła prośby o opuszczenie tunelu przez pieszych.

W maju na Trasie Łagiewnickiej zostały przeprowadzone pierwsze testy systemów bezpieczeństwa. Wtedy też próbom poddawane było funkcjonowanie systemów bezpieczeństwa związane z możliwym pożarem samochodu czy zadymieniem.

Rzecznik ZDMK poinformował również, że z informacji otrzymanych od STŁ wynika, że wszystkie próby alarmowe zostały już zakończone i aktualnie żadne testy w tym miejscu nie są już przeprowadzane. Pyclik wyjaśnił także, że włączanie się komunikatów jest spowodowane tym, że trasa jest nadal nieczynna, a ich uruchomienie może być skutkiem wielu działań np.: wejścia pieszych czy pojawienia się rowerzysty.

Rzecznik poinformował, że zgodnie z przepisami określonymi przez spółkę, podczas pełnionych dyżurów nad bezpieczeństwem osób, które mogą pojawić się w tunelu, czuwają także powołane do tego osoby.

Otwarcie Trasy Łagiewnickiej planowane jest pod koniec sierpnia.

Kraków. Trasa Łagiewnicka: tunele czekają na otwarcie, powst...

Jakub Wiech: Ceny ropy naftowej wracają do poziomu sprzed wojny

od 16 lat
Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

R
Rhw
Nie mam szacunku do"graficiarzy" to banda zakompleksionych ludków, ja też byłem młody ale do głowy by mi nie przyszło bazgrać po ścianach.

Jak trzeba się czuć niedowartościowanym by smarować po ścianach i co to im da ? A jeszcze dochodzi niszczenie mienia za które my wszyscy płacimy ! CZAS Z TYM SKOŃCZYĆ nie karać więzieniem a wyłącznie karą finansową która nie powinna ulegać przedawnieniu !
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska