- Liczba zgłoszeń, które otrzymaliśmy, potwierdza, jak dla dzieci i młodzieży ważne jest wyrażanie siebie i swoich emocji właśnie poprzez sztukę. Prace plastyczne wydamy w formie publikacji – by utrwalić to, co tak wyraźnie widać w tych wszystkich pracach. To mianowicie, że wbrew wojnie zwycięża dobro i solidarność, a otwartość Polaków zasługuje na szczególne uznanie. Niewątpliwie polska gotowość do pomocy i serdeczność w sercach najmłodszych Ukraińców zapisze się na trwałe. Serdecznie gratuluję laureatom i wyróżnionym – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
- Przy wyborze prac konkursowych przede wszystkim brałam pod uwagę oryginalność pracy i jej walory artystyczne. Duże znaczenie miało również to, czy praca była wykonana starannie i samodzielnie oraz zgodność z tematem konkursu - dodaje Izabela Biela, asystent z Katedry Edukacji Artystycznej na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie.
W skład Kapituły – oprócz wojewody małopolskiego Łukasza Kmity i Izabeli Bieliz ASP – wchodzili: dyrektor Biura Wojewody Monika Kolasa, II zastępca dyrektora Biura Wojewody Ewa Gil, pełnomocnik wojewody małopolskiego ds. kontaktu
z organizacjami pozarządowymi w zakresie wsparcia uchodźców z Ukrainy Paulina Dziób, kierownik Oddziału ds. Organizacyjnych w Biurze Wojewody Jadwiga Dukała.
Prace konkursowe były oceniane w trzech kategoriach: dzieci w wieku od 4 do 6 lat, dzieci w wieku od 7 do 10 lat oraz od 11 do 15 lat.
Uroczystość wręczenia nagród dla laureatów i wyróżnionych w Konkursie odbyła się we wtorek 14 czerwca.
FLESZ - 5-dniowy tydzień pracy odejdzie do lamusa?

- Gdzie na szybki wypad z Krakowa? TOP 10 urokliwych miejsc z dala od zgiełku
- Wyjątkowe i bardzo tanie domy do remontu wystawione na sprzedaż w Małopolsce!
- Ogromne podwyżki płac w Krakowie i Małopolsce. Kto dostał najwięcej?
- Miss Małopolski 2022 wybrana! Koronę założyła Aleksandra Budnik z Nowego Sącza
- Wielkie wykopy. Totalna zmiana krajobrazu na północy Krakowa