https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Prof. Piotr Girdwoyń oficjalnie objął stanowisko szefa Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

Marcin Banasik
Prof. dr hab. Piotr Girdwoyń specjalizuje się w prawie karnym i kryminalistyce
Prof. dr hab. Piotr Girdwoyń specjalizuje się w prawie karnym i kryminalistyce Joanna Urbaniec
W poniedziałek 23 września w Krakowie odbyło się roczyste objęcie stanowiska przez Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury przez prof. Piotra Girdwoynia. KSSiP to jedyna instytucja centralna, która odpowiada za szkolenie kadr sądów powszechnych i prokuratury w Polsce. Podczas uroczystości obecny był minister sprawiedliwości Adam Bodnar, który powołał na to stanowisko prof. Girdwoynia.

Specjalista od prawa karnego i kryminalistyki

Piotr Girdwoyń urodził się 21 stycznia 1973 r. W 1995 r. ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a cztery lata później na tej samej uczelni uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych.

W latach 2002-2003 był stypendystą Instytutu Maxa Plancka we Fryburgu. W 2005 r. otrzymał stopień doktora habilitowanego nauk prawnych, a w 2012 r. Prezydent RP Bronisław Komorowski nadał mu tytuł profesora nauk prawnych. Pięć lat później uzyskał tytuł profesora zwyczajnego.

Prof. dr hab. Piotr Girdwoyń specjalizuje się w prawie karnym i kryminalistyce. Zawodowo związany z Wydziałem Prawa i Administracji UW, gdzie prowadzi zajęcia dydaktyczne na wszystkich rodzajach studiów.

Szeregu publikacji naukowych

Opracowywał programy studiów i szkoleń, w tym realizowanych w ramach Podyplomowego Studium Prawa Dowodowego i Kryminalistyki dla sędziów oraz prokuratorów, pracował w interdyscyplinarnych zespołach w ramach projektów naukowych realizowanych przez Uniwersytet Warszawski z innymi podmiotami, brał także udział w międzynarodowych gremiach naukowych oraz realizował szkolenia dla sędziów Sądu Najwyższego z zakresu nowych technologii dowodowych.

Jest autorem szeregu publikacji naukowych oraz członkiem Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego. Brał udział w licznych konferencjach, sympozjach, seminariach i szkoleniach w Polsce oraz za granicą.

W 2011 r. uzyskał uprawnienia adwokata i pracował w Kancelarii Adwokackiej Pietrzak Sidor i Wspólnicy. W 2015 r. otrzymał nagrodę "Złoty Paragraf" Dziennika Gazeta Prawna w kategorii najlepszego adwokata.

Kształci sędziów i prokuratorów

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury działa od 2009 r. i odgrywa kluczową rolę w kształceniu sędziów i prokuratorów. Jej sprawne funkcjonowanie i wysoki poziom nauczania są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości.

KSSiP to jedyna instytucja centralna, która odpowiada za szkolenie wstępne oraz ustawiczne kadr sądów powszechnych i prokuratury w Pol¬sce. Prowadzi aplikacje zawodów prawniczych, szkoli sędziów i prokuratorów, a także analizy oraz badania, pozwalające na wypracowanie odpowiednich standardów dotyczących kompetencji i kwalifikacji.

Promienie słoneczne mogą powodować nowotwór skóry. Jak się chronić?

od 7 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska