FLESZ - Najdłuższy tunel w Polsce gotowy

Krakowski protest pod Muzeum Narodowym organizuje m.in. organizacja Antyfaszystowski Kraków. Jest ona efektem wydarzeń z 6 sierpnia w Lubinie, gdzie doszło do śmierci 34-letniego mężczyzny po interwencji policji. Mundurowi interweniowali po tym, jak matka mężczyzny zadzwoniła na policję, aby syn został zabrany do szpitala. Według relacji kobiety jej syn nadużywał narkotyków.
Podczas interwencji mężczyzna zachowywał się agresywnie, wyrywał się, krzyczał. Był obezwładniany przez trzech policjantów, później stracił przytomność, a finalnie i życie. Po śmierci mężczyzny doszło do zamieszek w Lubinie. Zatrzymano kilkadziesiąt osób, kilku funkcjonariuszy zostało rannych.
"Jako osoby, które również były popychane, atakowane, gazowane i pacyfikowane przez funkcjonariuszy policji, zarówno podczas protestów Strajku Kobiet, jak i podczas innych wydarzeń, doświadczyłyśmy na własnej skórze skali przemocy policyjnej. Odmawia się nam człowieczeństwa, poczucia bezpieczeństwa i naszego konstytucyjnego prawa do zgromadzeń. Jesteśmy zwykłymi osobami aktywistycznymi, działającymi w różnych kolektywach, zmęczonymi tym jak to państwo nas traktuje. I chcemy powiedzieć jedno - mamy dość bezkarności policji" - zapowiadają organizatorzy krakowskiego protestu.
"Nie ma w Nas zgody na przemoc. Kolejna osoba straciła życie przez niekompetencje oraz sadyzm funkcjonariuszy, dlatego pytamy się, ile jeszcze będziemy pozwalać, by instytucja policji bezkarnie katowała ludzi?" - dodają organizatorzy.
- Ranking TOP 15 najpiękniejszych plaż nad Bałtykiem. Są zachwycające!
- Najpopularniejsze rasy psów w Polsce. Które z nich są ulubieńcami Polaków? [TOP 12]
- Oferty pracy w Krakowie. Kogo szukają pracodawcy? TOP 33 fachowców
- Wielka impreza w Energylandii! 7. urodziny parku rozrywki i kolejki Ekipy
- Ogromna plaża pod Krakowem zachwyca nawet w pochmurne dni [ZDJĘCIA]
- Jak ochłodzić pokój bez klimatyzacji? Sprawdzone i skuteczne sposoby