Jak czytamy w oświadczeniu przesłanym nam przez biuro prasowe spółki:
"Rodzina Filipiak wraz z Funduszem CVC Capital Partners Fund IX oraz Panią Anną Prokop zawiadamiają o zamiarze ogłoszenia wezwania na wszystkie akcje spółki Comarch. S.A niebędące w posiadaniu Wzywających, tj. na 5.266.072 akcji zwykłych na okaziciela reprezentujących 34,81 procent ogólnej liczby głosów w Spółce. Wzywający (działający w porozumieniu) posiadają łącznie akcje reprezentujące 65,19 procent ogólnej liczby głosów w Spółce. Proponowana cena za jedną akcję Comarch S.A. w wezwaniu to 315,40 zł."
Celem transakcji jest osiągnięcie przez Wzywających 100 procent ogólnej liczby głosów w Comarch S.A. w celu wycofania akcji Spółki z obrotu na rynku regulowanym i umożliwienia jej dalszego rozwoju jako spółki prywatnej
Akcje ma nabyć Aspa sp. z o.o, kontrolowana przez fundusz CVC Capital Partners Fund IX, do którego w Polsce należy m.in. sieć sklepów Żabka.
-Po przeprowadzeniu szeregu niezbędnych decyzji, od zamknięcia nierentownych projektów przez sprzedaż nieproduktywnych aktywów aż po optymalizację zatrudnienia, chcąc zapewnić znaczącą przewagę konkurencyjną na międzynarodowych rynkach Rodzina Filipiak podjęła decyzję o współpracy z CVC Capital Partners. Obranie kierunku intensywnego międzynarodowego rozwoju oraz standaryzacja produktów będzie wiązała się ze znacznymi nakładami finansowymi, kosztem dostarczania krótkoterminowych wyników oczekiwanych przez inwestorów giełdowych. Stąd decyzja o zamiarze wycofania spółki z warszawskiej giełdy przy historycznie najwyższej cenie akcji - komentuje dr Anna Pruska, Prezes Zarządu Comarch SA
Comarch znika z GPW. Co to oznacza dla Cracovii?
Oznacza to, że Comarch po 25 latach zniknie z Giełdy Papierów Wartościowych. Przez 19 lat prezesem zarówno Comarchu, jak i Cracovii, był Janusz Filipiak. Po jego śmierci w grudniu ubr. p.o. prezesa została jego żona Elżbieta, oddelegowana do tej roli jako przewodnicząca rady nadzorczej Comarchu.
-Budując Comarch wraz z mężem zawsze uważaliśmy, iż należy podejmować śmiałe i odważne decyzje co do jej przyszłości. Mój mąż marzył o tym, by marka Comarch była znana nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. Udało nam się wiele w tym zakresie osiągnąć. Jesteśmy przekonani, że Fundusz CVC Capital Partners jest właściwym partnerem gotowym wesprzeć dalszy rozwój międzynarodowy Spółki - komentuje Elżbieta Filipiak, przewodnicząca Rady Nadzorczej Comarch S.A
Elżbieta Filipiak w rozmowie z Business Insider zapewniła też, że "planowana transakcja nie zmienia nic w relacjach spółki z klubem(Cracovia - przyp. red.)". Pojawiały się bowiem pytania, czy klub nie zostanie w związku z transakcją sprzedany.
Comarch to globalny producent oprogramowania, działający w ponad 100 krajach, na pięciu kontynentach. Zdobył doświadczenie w najważniejszych branżach: telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usługach, infrastrukturze IT, administracji publicznej, przemyśle, służbie zdrowia, a także w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Comarch SA od 1999 r. jest notowany na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Eurojackpot. Które kraje wygrywają najczęściej?
