W ramach projektu Zielona Krupnicza na odcinku od Teatru Bagatela do ul. Loretańskiej zasadzone mają być czereśnie ptasie „Plena”, a od ul. Loretańskiej do ul. Szujskiego olsze czarne. Oprócz drzew, zostanie posadzonych także kilka tysięcy krzewów i bylin.
Pojawią się także zbiorniki magazynujące wodę deszczową, która będzie wykorzystywana do podlewania roślin oraz ogrody deszczowe, których zadaniem będzie spowolnienie odpływu wody opadowej do kanalizacji. Przewidziano tam również ogrody fasadowe.
Aby polepszyć warunki bytowania drzew rosnących w nawierzchni, zaplanowano użycie gleby strukturalnej, która ułatwi rozwój systemu korzeniowego. Na ulicy znajdzie się także miejsce dla mebli miejskich, parkingów samochodowych i rowerowych oraz uwypuklenia informacji o historii ulicy na przestrzeni lat.
Kraków. Otwierają Trasę Łagiewnicką. Powstało sześć tuneli, ...
Idea projektu opiera się na koncepcji ulicy typu woonerf, czyli ulicy z uspokojonym ruchem, na której priorytetem jest bezpieczeństwo pieszych, przy jednoczesnym zachowaniu komunikacji samochodowej. Cel ten możliwy jest do osiągnięcia poprzez utworzenie wspólnej przestrzeni dla wszystkich użytkowników (rezygnacja z podziału na jezdnię i chodniki) oraz wprowadzenia mebli miejskich wraz z zielenią.
Inwestycja jest efektem wielu lat starań wielu osób, w tym mieszkańców, głosujących za zazielenieniem ul. Krupniczej w ramach budżetu obywatelskiego.
Inwestycję wspólnie realizują: Zarząd Zieleni Miejskiej, Zarząd Dróg Miasta Krakowa, Wodociągi Miasta Krakowa i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.
Czy Polsce grozi blackout? Zapytaliśmy ekspertów

- To oni tworzyli niezwykły koloryt krakowskich ulic i placów. Pamiętacie ich?
- TAK Kraków wyglądał jeszcze 15 lat temu. To rok 2007. Aż trudno uwierzyć!
- Horoskop na wrzesień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Niezwykła wieś z Małopolski znów jest gwiazdą internetu
- Zalane wioski pod Krakowem, drogami płynęły rzeki