https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. „Spotkanie ze wszechświatem w pół drogi". Niezwykły projekt Uniwersytetu Jagiellońskiego

AP
Uniwersytet Jagielloński jest jednym z partnerów projektu "Spotkanie ze wszechświatem w pół drogi"
Uniwersytet Jagielloński jest jednym z partnerów projektu "Spotkanie ze wszechświatem w pół drogi" Andrzej Banas / Polska Press
Krakowianie będą mogli powiedzieć, co dla nich oznacza bycie obywatelem UE. Głosy mieszkańców, przetworzone na sygnał radiowy, zostaną wysłane w przestrzeń kosmiczną. Wydarzenie odbędzie się w piątek 15 października na Plantach obok Collegium Novum w godzinach 11.00- 17.30.

FLESZ - RPP podniosła stopy procentowe

od 16 lat

W piątek 15 października na Plantach obok Collegium Novum w godzinach 11.00- 17.30. przechodnie będą mogli odpowiedzieć anonimowo na pytanie: Co dla Ciebie oznacza bycie obywatelem UE? Anonimowe odpowiedzi zostaną przetworzone na sygnał radiowy i wysłane w przestrzeń kosmiczną. To artystyczna część projektu badawczego „Spotkanie ze wszechświatem w pół drogi / Outer Space Transmitter”.

W realizację przedsięwzięcia, obok zagranicznych partnerów, m.in. Donau-Krems University z Austrii, zaangażowany jest Uniwersytet Jagielloński.

Projekt polega na umieszczeniu w przestrzeni publicznej anteny satelitarnej, która nadaje w przestrzeń kosmiczną sygnał radiowy na częstotliwościach radioamatorskich.

Projekt został już zrealizowany w Lipsku, Krems, Tybindze, Kolonii, Kelheim oraz w Dortmundzie. A po Krakowie odpowiedziami na pytanie: „Co dla Ciebie oznacza bycie obywatelem UE?” będą mogli podzielić się mieszkańcy Dusseldorfu.

Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska