https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Straż Miejska poluje na kierowców na al. 3 Maja [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dawid Serafin
Od 1 lutego postój na parkingu przy Muzeum Narodowym będzie odpłatny
Od 1 lutego postój na parkingu przy Muzeum Narodowym będzie odpłatny fot. Joanna Urbaniec
Od 1 lutego postój na parkingu przy Muzeum Narodowym jest płatny. Jednocześnie kierowcy nie mogą już korzystać z używanego od lat parkingu wzdłuż alei 3 Maja. Straż Miejska już zaczęła zakładać blokady na koła.

Wideo: Kraków. Straż Miejska poluje na kierowców na al. 3 Maja

Autor: Marcin Karkosza, Gazeta Krakowska

Od 1 lutego zmieniły się zasady parkowania wzdłuż alei 3 Maja. Nowe rozwiązania mają na celu ułatwienie zaparkowania osobom, które chcę skorzystać z okolicznych terenów rekreacyjnych.

Od 1 lutego zakaz parkowania obowiązuje w dni robocze w godzinach od 9 do 17 na odcinkach od skrzyżowania z aleja Focha do ul. Oleandry oraz od Reymana do okolic ul. Piastowskiej. Na odcinku wzdłuż Parku Jordana zasady parkowania nie zmienią się.

Zlikwidowane zostały za to miejsca postojowe dla autokarów turystycznych wzdłuż alei 3 Maja. Dla tych pojazdów zostały wyznaczone parkingi przy stadionie Wisły Kraków, gdzie łącznie pomieści się do 40 autokarów. Wjazd na parkingi jest od strony alei 3 Maja.

W zamian tego kierowcy mają teraz korzystać z wybudowanego tuż przy Muzeum Narodowym parkingu podziemnego.

Kierowcy, którzy od lat korzystali z bezpłatnego parkingu wzdłuż alei 3 Maja i dziś także tam zaparkowali mogą być zaskoczeni. Strażnicy Miejscy od rana zakładają bowiem blokady na koła. Strażnicy przekonują jednak, że dziś mandatem nikt nie zostanie ukarany. A blokady są pewną formą edukacji kierowców.

Pierwsza godzina 3 złote, kolejne – 4 złote, a za całą dobę – 50 złotych. Od 1 lutego podziemny parking Przy Muzeum przestanie być darmowy. Regulamin parkingu przewiduje możliwość wykupu abonamentu tygodniowego za 200 złotych oraz miesięcznego za 320 złotych.

Ponieważ obiekt czynny jest całą dobę, będzie w nim można wykupić również abonament miesięczny nocny za kwotę 150 złotych. Za nocne parkowanie przez cały kwartał zapłacimy 380 złotych.

Bilet jednokrotnego parkowania pobiera się przy wjeździe. Opłaty dokonuje się przed wyjazdem z parkingu płacąc w parkomacie gotówką – automat wydaje resztę.

Zobacz najświeższe newsy wideo z kraju i ze świata
"Gazeta Krakowska" na Youtubie, Twitterze i Google+
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze 76

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

B
B
Straż miejska poluje na wszystkich, którzy nie orientują się, gdzie kończą się strefy. W ostatnim czasie mają żniwa, ponieważ źle oznakowane strefy powodują, że kierowcy są zdezorientowani i często staja tam, gdzie już zaczyna się strefa ale nie ma o tym żadnej informacji. Bardzo częstym jest widok całych rzędów samochodów z blokadami. A strażnicy miejscy zacierają ręce bo robią plan finansowy, tylko jakim kosztem??? Może by tak najpierw poprawnie i widocznie oznaczyć strefy a dopiero potem ładować mandaty??? Niedawno chłopak dostał mandat za zaparkowanie pod znakiem parking, opłacił kartę postojową, ale ....okazało się, że to parking dla mieszkańców dzielnicy, tylko że ... nie było to nigdzie napisane, ale mandat dostał. Jak widać trzeba być alfą i omegą i na dodatek jasnowidzem.
b
bobo
zlikwidować straż miejską!, i tych którzy wymyślają te zakazy i bezsensownie rozwiązane strefy służące tylko i wyłącznie zdzieraniu z ludzi pieniędzy
J
Janek
Parking pod muzeum niedługo płatny ale kto jeździł to wie jak niebezpiecznie było jak auta wyjeżdzaly to często dochodziło do niebezpiecznych sytuacji po drugie większość tych aut było na obcyobcych rejestracjach więc pomysł trafny przyjezdni kiedy zrozumiećie że nie ma miejsca w krakowie na obce auta albo płacić za parkingi
k
krakowianin Krzysztof
zatrzymałem sie kiedyś na parkingu społdzielni mieszakaniowej- obstawili znakami że to ich a mieszkańcy dzwonią i donoszą- najczęścuej ci bez samochodów- tak im przeszkadza.załozyli blokade, ale wytłumaczylem że poszlismy z zona do szpitala i widzieli że to nie sciema, i zdjeli -pokazli znak z komentarzem że tu dzwonią jak pomyleni i muszą zakladać. Pouczli - kulturalni - żadnych uwag.A czy ci mieszkańcy dzwonią jak sie awanturują kibole, menele piją, mąz razrabia w comu, dzieci widzą poobikane? ano nie, bo siedza zesrani.W strazy też pracują jak my ale muszą - taka robota.
k
krakus
właśnie widać ile tego się pałęta po KrK..
j
ja
droga publiczna to cała działka należąca do Skarbu Państwa. Rów, pobocze, chodnik, jezdnia, czasem jeszcze coś. Pierwsza strona UoRD, jak chcesz mieć kiedyś prawko to musisz się zapoznać z takim dokumentem.
K
Krakmen
A mnie jak zgłaszałem problem do dyżurnego na drodze wewnętrznej, powiedzieli że na drogach wewnętrznych nie można zakładać blokad . O co chodzi Panie Anioł ? Ten parking to nie droga publiczna przecież. To nie ciąg pasa ruchu drogowego!!!!
G
Gość
O blokadach mówi art. 130a. pkt 8 prawa o ruchu drogowym: „Pojazd może być unieruchomiony przez zastosowanie urządzenia do blokowania kół w przypadku pozostawienia go w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nieutrudniającego ruchu lub niezagrażającego bezpieczeństwu.”
z
zdziwiony
należy rozwiązać straż miejską w Krakowie. Po co oni są?
m
mieszkaniec
ale wstyd, kto to wymyslil, prezydent krakowa??? Zamiast ulatwiac sobie zycie w zakorkowanym krakowie, to robimy na zlosc sobie. Dlaczego nie mozna tam parkowac??? Przeciez zawsze tam bylo dla aut miejsce...
k
kk
Nie kłamię przecież.
k
kk
tłumaczył się dlaczego niektórzy zostali ukarani mandatem, ze o tym czy będą pouczenia czy mandaty decydowali strażnicy. No i zapewnienia że będą pouczać okazały się kolejna arogancką wypowiedzią . Nie kłam w zywe oczy Strażniku
k
kk
tłumaczył się dlaczego niektórzy zostali ukarani mandatem, ze o tym czy będą pouczenia czy mandaty decydowali strażnicy. No i zapewnienia że będą pouczać okazały się kolejna arogancką wypowiedzią .
k
kk
czyta takich "Umiejących " czytać.
k
kkkk
kiedy potrzebują o co Panu chodzi bo nie rozumiem.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska