FLESZ - Produkty od Nestlé są niezdrowe?

W pierwszej części czerwca najwięcej prac budowlanych realizowanych jest w południowej części działki, na której stanie Cogiteon. Chodzi o miejsce, gdzie m.in. będzie wejście na zielony dach z ogrodami imitującymi roślinne krajobrazy różnych zakątków świata. Tam już powstają fundamenty. Jak informują przedstawiciele Cogiteonu, prace ziemne odbywają się pod nadzorem archeologicznym, zgodnie z decyzją i wydanymi pozwoleniami Miejskiego Konserwatora Zabytków.
Przypomnijmy, że pod koniec stycznia wojewódzka konserwator zabytków Monika Bogdanowska wydała decyzję o wpisie do rejestru zabytków zachodniej części dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny. Decyzja ta pozwoliła rozpocząć budowę Cogiteonu, która została wstrzymana w momencie rozpoczęcia procedury wpisu do rejestru. Na początku lutego władze województwa podpisały umowę z wykonawcą na budowę Centrum Nauki. Jego koszt to 242 mln zł, a MCN ma być gotowe w 2023 roku.
Przeciwko budowie Cogiteonu protestuje część okolicznych mieszkańców. Ci byli tak zdeterminowani, że ws. budowy zawiadomili Komisję Europejską (inwestycja w większości jest dofinansowana ze środków unijnych). KE w maju nawet nakazała wstrzymanie Cogiteonu. Brukselscy urzędnicy zwrócili się z prośbą o wstrzymanie prac w związku z protestami społecznymi, które dotarły do Komisji Europejskiej. Komisarz unijny argumentował, że decyzja konserwatorska, na mocy której rozpoczęto budowę, nie jest ostateczna. Jednak zaledwie kilka dni później minister klutury wydał decyzję ostateczności decyzji o wpisie do rejestru zabytków.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- W tych znakach zodiaku łatwo się zakochać
- Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2020
- Oto finalistki Miss Małopolski i Miss Małopolski Nastolatek
- Drapacze chmur i 100 tysięcy mieszkańców. Tak ma wyglądać nowa dzielnica Krakowa
- Kraków. Najlepsi z najlepszych mistrzów parkowania. Przeszli samych siebie!