https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Wojsko szuka kupca na działki pod domy

Małgorzata Mrowiec
Działki przy ul. Stefczyka (I etap sprzedaży)
Działki przy ul. Stefczyka (I etap sprzedaży) Fot. AMW
Tereny w Bronowicach oraz w Nowej Hucie oferuje do sprzedaży Agencja Mienia Wojskowego. Najbliższy przetarg odbędzie się 6 lutego.

AMW - jak przypomina rzeczniczka Agencji Małgorzata Weber - realizuje swoje zadania ustawowe m.in. poprzez sprzedaż w przetargach nieruchomości zbędnych Ministerstwu Obrony Narodowej oraz Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W przetargu 16 stycznia AMW poszukiwała kupca na działki przy ul. Łupaszki. Nie zgłosił się jednak nikt chętny, więc są one nadal w ofercie Agencji, która kolejny przetarg planuje w II kwartale tego roku.

- Po przeanalizowaniu możliwości zagospodarowania nieruchomości po byłym kompleksie wojskowym przy ul. Łupaszki, Oddział Regionalny AMW w Krakowie podjął decyzję o podziale geodezyjnym całego terenu. Jego celem było wydzielenie działek pod budownictwo jednorodzinne wraz z drogami wewnętrznymi, a następnie - sprzedaż działek - relacjonuje Małgorzata Weber.

Początkowo na tym terenie było 16 działek pod zabudowę jednorodzinną lub szeregową, obecnie w zasobie AMW pozostało jeszcze 11 działek, pięć z nich już wcześniej znalazło nabywców.

Wszystkie środki finansowe pozyskane ze sprzedaży działek zostaną przeznaczone na nowe inwestycje mieszkaniowe i zakwaterowanie Sił Zbrojnych RP.

W lutym z kolei odbędzie się przetarg na nieruchomości przy ul. Stefczyka. Agencja pozyskała tutejszy teren w wyniku zamiany z gminą Kraków. W zamian miasto zyskało dla mieszkańców działki przy ul. Skrzatów, przeznaczone pod tereny zielone.

Teren przy ul. Stefczyka został podzielony na parcele pod budownictwo jednorodzinne lub szeregowe i wystawiony na sprzedaż w nieograniczonym przetargu ustnym. To łącznie prawie 5 hektarów, położonych w obszarze zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, w układzie wolnostojącym bliźniaczym lub szeregowym. - Przetarg na część działek zaplanowano na 6 lutego - przekazuje rzeczniczka AMW.

POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

WIDEO: Krótki wywiad. Czy nowa szefowa Zarządu Inwestycji Miejskich rzeczywiście ma wyrok?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska