Spis treści
Spacery badawcze, które są realizowane w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego „Drwinka – poznajmy ją lepiej”, są niepowtarzalną okazją do tego, aby z bliska przyjrzeć się pracy ekspertów przyrodniczych z różnych dziedzin, poznać przyrodę Krakowa i wziąć udział w inwentaryzacji gatunków żyjących w Parku Rzecznym Drwinka.
Podczas spacerów badawczych będziecie mieli możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia przyrodników. Dzięki temu nie tylko poznacie jak odkrywać, rozpoznawać i obserwować otaczający nas świat roślin czy zwierząt, ale również nauczycie się patrzeć na niego z zupełnie innej perspektywy. Gwarantujemy, że po udziale w spacerach badawczych, otaczająca Was przyroda przestanie być bezimienna. A to dlatego, że kierujemy się bardzo prostą zasadą – lepsze poznanie pozwala na zrozumienie potrzeb i otoczenie właściwą troską.
Udział w spacerach jest bezpłatny!
Dla kogo?
Spacery przeznaczone są dla wszystkich (w przypadku dzieci zalecamy udział powyżej 10 roku życia).
Gdzie?
- Centrum Sportu i Centrum Sportu i Rekreacji Com-Com Zone, przy ul. Facimiech 32
- W przypadku spacerów chiropterologicznych oraz teriologicznych spotkania rozpoczną się prezentacją w Centrum Kultury Podgórza – Klub Piaskownica, przy ul. Łużyckiej 55
Jak?
Trzeba koniecznie wziąć pod uwagę, że ścieżki w Parku Rzecznym Drwinka nie są utwardzone, a teren wokół nich nie jest koszony (w runie występuje m.in. jeżyna i pokrzywa). Pamiętajcie więc o właściwym stroju i wygodnym, zabudowanym obuwiu!
Kiedy?
- 15 kwietnia w godz. 7:00 – 9:00 – spacer ornitologiczny – Katarzyna Kusal – pracownik Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie.
- 16 kwietnia w godz. 10:00 – 12:00 – spacer geomofrologiczny – dr Karol Witkowski – pracownik Katedry Geoekologii i Geoinformacji, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
- 21 kwietnia w godz. 17:00 – 19:00 – spacer teriologiczny – dr hab. inż. Magdalena Hędrzak – pracownik Katedry Zoologii i Dobrostanu Zwierząt, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.
- 22 kwietnia w godz. 10:00 – 12:00 – spacer botaniczny – dr Katarzyna Kozłowska Kozak – Stowarzyszenie Drwinka.
- 23 kwietnia w godz. 10:00 – 12:00 – spacer geomorfologiczny – dr Karol Witkowski – pracownik Katedry Geoekologii i Geoinformacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
- 29 kwietnia w godz. 6:30 – 8:30 – spacer ornitologiczny – Katarzyna Kusal – pracownik Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie.
- 12 maja w godz. 19:30 – 21:30 – spacer chiropterologiczny – Ewa Pierzchała – sekcja chiropterologiczna Koła Przyrodników Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
- 13 maja w godz. 6:00 – 8:00 – spacer ornitologiczny – Katarzyna Kusal – pracownik Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie.
- 14 maja w godz. 10:00 – 13:00 – spacer entomologiczny– dr Przemysław Szwałko – pracownik Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.
- 21 maja w godz. 9:00 – 11:30 – spacer entomologiczny – dr Łukasz Mielczarek – pracownik Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.
- 27 maja w godz. 10:00 – 12:00 – spacer botaniczny – dr Katarzyna Kozłowska Kozak – Stowarzyszenie Drwinka.
A to nie wszystko! Spacery badawcze są zaplanowane do końca 2023 roku.
Jeśli chcesz wziąć udział w spacerach – zapisz się! (Poczekaj na maila z potwierdzeniem rezerwacji.)
W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany terminu spaceru.
- Wędkarstwo to nie hobby, to styl życia! Najlepsze memy o wędkarzach
- Zrujnowany Kazimierz, szare Stare Miasto. Pamiętacie jeszcze taki Kraków?
- Góralskie królestwo Marty i Dawida Kubackich. W Szaflarach zbudowali piękny dom
- Te ZNAKI ZODIAKU będą obrzydliwie BOGATE
- Jakie linie tramwajowe planowane są w Krakowie w najbliższych latach? LISTA
Ile wydajemy na aktywność fizyczną?
