Najdroższy lek świata będzie refundowany

Funkcjonująca obecnie łącznica zostanie zamknięta, a ruch poprowadzony będzie 130-metrowym objazdem wyznaczonym po północnej stronie ul. Kocmyrzowskiej.
Oznacza to, że jadąc od centrum miasta ul. Kocmyrzowską w stronę Wzgórz Krzesławickich, by dotrzeć do ul. Łowińskiego trzeba będzie skręcić na nową łącznicę w lewo, a nie jak do tej pory w prawo.
Wszystkie możliwe kierunki jazdy będą dostępne. Ruch pieszy odbywać się będzie po wydzielonym poboczu. Istniejący, na zamkniętej łącznicy przystanek autobusowy przeniesiony zostanie w pobliżu skrzyżowania ul. Wąwozowej z ul. Łowińskiego. Obowiązywało będzie ograniczenie prędkości do 40km/h. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie około 7 miesięcy.
Zmiana organizacji ruchu związana jest z budową węzła Grębałów S7. W miejscu dotychczasowego łącznika ulic Kocmyrzowskiej i Łowińskiego wzmacniane będzie podłoże i wznoszone podpory wiaduktów. Będą to kolejne obiekty inżynierskie powstające w ramach węzła Grębałów. Zabetonowane zostały ściany przyczółków wiaduktu nad linią kolejową i łącznicy z S7 w kierunku węzła Kraków Nowa Huta.
Węzeł Grębałów będzie miał 9 wiaduktów i powstaje w ramach budowy 18,3-kilometrowego odcinka S7 Kraków – Widoma, która zgodnie z harmonogramem ma się zakończyć w 2024 roku.
Autobusy komunikacji miejskiej jadące w kierunku zajezdni Nowa Huta, będą się zatrzymywały na przeniesionym przystanku „Wiadukty” 03, zlokalizowanym tymczasowo przy ul. Kocmyrzowskiej – tuż przed skrzyżowaniem z planowaną do zamknięcia łącznicą. Pasażerom przesiadającym się w tym miejscu między komunikacją tramwajową a autobusową zapewniona zostanie bezpieczna ścieżka dojścia.
Kolejna zmiana organizacji ruchu w tym rejonie planowana jest w pierwszym kwartale przyszłego roku.
Węzeł Grębałów powstaje w ramach budowy 18,3-kilometrowego odcinka S7 Kraków – Widoma, która zgodnie z harmonogramem ma się zakończyć w 2024 roku. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Gülermak i Mosty Łódź.
Równocześnie trwa remont torowiska na Kocmyrzowskiej. Prace zakończą się w grudniu br., a ich koszt to ok. 19,5 mln zł
- To oni tworzyli niezwykły koloryt krakowskich ulic i placów. Pamiętacie ich?
- TAK Kraków wyglądał jeszcze 15 lat temu. To rok 2007. Aż trudno uwierzyć!
- Horoskop na wrzesień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Niezwykła wieś z Małopolski znów jest gwiazdą internetu
- Zalane wioski pod Krakowem, drogami płynęły rzeki