Krychowiak ustalił wynik

Dobra forma Grzegorza Krychowiaka (z lewej) w Sevilli powinna mieć przełożenie na jego grę w reprezentacji Polski Szymon Starnawski/Polska Press
W pierwszym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Króla (Hiszpanii), rozegranym na Estadio Benito Villamarin, Sevilla pokonała Betis 2:0.

Goście objęli prowadzenie w 13 minucie, gdy Michael Krohn-Dehli popisał się ładną indywidualną akcją, a bramkarz gospodarzy Daniel Gimenez... nie popisał się przy interwencji po jego strzale z 8 metrów i przepuścił piłkę między rękoma.

Sevilla wynik podwyższyła w 49 minucie, kiedy po rzucie wolnym i odbiciu piłki przez rywali do siatki z bliska trafił Krychowiak. Nasz reprezentant zrehabilitował się za nieudany występ w ostatnim meczu ligowym (1:2 z Granadą), w którym przyczynił się do straty obu goli.

Sędzia pokazał aż dziesięć żółtych kartek (w tym cztery gościom, m.in. Krychowiakowi) oraz jedną czerwoną (w 86 minucie ujrzał ją zawodnik Betisu Alfred N'Diaye).

Pozostałe wyniki 1/8 finału Pucharu Króla: Barcelona – Espanyol 4:1, Athletic – Villarreal 3:2, Mirandes – Deportivo 1:1, Valencia – Granada 4:0, Rayo – Atletico 1:1. Dziś: Cadiz – Celta i Eibar – Las Palmas.

Materiał oryginalny: Krychowiak ustalił wynik - Dziennik Polski