Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

„Lata osiemdziesiąte – tamte dni, tamte lata”. Konkurs literacki

Anna Piątkowska
Lata 80. we wspomnieniach krakowian - trwa konkurs literacki skierowany do seniorów
Lata 80. we wspomnieniach krakowian - trwa konkurs literacki skierowany do seniorów Dobuszynski
Solidarność, strajki, stan wojenny, okrągły stół i trudna codzienność – lata osiemdziesiąte XX wieku tak zapisały się w annałach, jak zapamiętali je mieszkańcy Krakowa? Pamiętacie i chcecie podzielić się wspomnieniami? Do 1 września krakowscy seniorzy mogą zgłaszać prace do konkursu literackiego "Lata osiemdziesiąte – tamte dni, tamte lata". Autorzy najciekawszych wspomnień odbiorą nagrody podczas gali 14 grudnia w Centrum Kongresowym ICE Kraków. „Ocalmy od zapomnienia tamte dni, podzielmy się nimi ze sobą i z kolejnymi pokoleniami” – zachęcają organizatorzy.

Najczęściej fałszowane produkty spożywcze na świecie

od 16 lat

"Lata 80. XX w. to schyłek epoki komunizmu i rodzenie się nowego porządku społecznego. To czas walki: Solidarność, strajki, stan wojenny i okrągły stół. To trudna codzienność: puste sklepy, kartki żywnościowe, talony na benzynę i kolejki po wszystko. To również młodość wielu z nas: nauka, pierwsza miłość, spacery pod gwiazdami, rodzina i troska o dzieci. Każdego z nas lata 80. spotkały na innym etapie życia. Dla jednych było to czas walki, dla innych wchodzenie w dojrzałość. Ocalmy od zapomnienia tamte dni, podzielmy się nimi ze sobą i z kolejnymi pokoleniami" – czytamy w regulaminie konkursu "Lata osiemdziesiąte – tamte dni, tamte lata" zorganizowanego przez magistrat.

Jeśli pamiętacie lata osiemdziesiąte i chcecie podzielić się swoimi wspomnieniami, można to zrobić, biorąc udział w konkursie przeznaczonym dla osób po 60. roku życia. Zgłoszone teksty nie mogą być wcześniej publikowane i nagradzane.

Spisane wspomnienia powinny spełniać dodatkowe wymogi formalne: teks nie może przekraczać objętości czterech stron maszynopisu (18 tys. znaków ze spacjami, czcionka Times New Roman, wielkość 12 pkt.). Spisane wspomnienia należy przesłać do 1 września na adres: [email protected]. Na ten sam adres elektroniczny można słać także pytania dotyczące konkursu.

Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać trzy dokumenty: pierwszy zawierający tekst podpisany tylko i wyłącznie godłem lub pseudonimem, drugi zawierający godło, imię i nazwisko autora, numer telefonu, adres do korespondencji, e-mail oraz trzeci - oświadczenie i zgoda na przetwarzanie danych osobowych. To ostatnie oświadczenie należy pobrać ze strony internetowej krakow.pl, tam również dostępny jest regulamin konkursu.

Jury, oceniając nadesłane prace, weźmie pod uwagę, m.in. zgodność z tematem, poprawność językową i inwencję twórczą.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 14 grudnia w Centrum Kongresowym ICE Kraków podczas Koncertu dla Seniorów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska