Liga Siatkówki Kobiet. Polski Cukier Muszynianka przegrał z niżej notowanym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

W meczu 24. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Polski Cukier Muszynianka przegrał 1:3 na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

"Mineralne" uległy niżej notowanemu rywalowi, który walczy o uniknięcie konieczności gry w barażu o utrzymanie. W pierwszym secie walka długo było wyrównana. Od stanu 14:14 przyjezdne zdobyły 9 punktów z rzędu (dobrze zagrywała Roksana Brzóska, m.in. dwa asy) i zwyciężyły.

W drugiej partii seria wyszło miejscowym (od 17:16 do 21:16). Później prowadziły 23:20, ale muszynianki wyrównały 23:23. Gdyby wygrały tę partię, ich szanse na zwycięstwo znacznie by wzrosły. W dwóch ostatnich wymianach lepsze były jednak ostrowiczanki. Najpierw akcję KSZO skończyła Justyna Wojtowicz (w poprzednim sezonie grała w Muszynie, pod panieńskim nazwiskiem Sosnowska), a po chwili po drugiej stronie siatki pomyliła się Monika Bociek.

Wydawało się, że muszynianki nie przejęły się zbytnio takim obrotem sprawy. W trzecim secie prowadziły już 4 "oczkami" (7:11). KSZO jednak szybko wyrównało, a od stanu 14:15 zdobyło 6 punktów z rzędu (w tym trzy blokiem) i pewnie zwyciężyło.

W czwartym secie również kluczowa była seria miejscowej ekipy - od 7:7 do 15:7. Muszynianki walczyły, lecz przewaga do końca już wynosiła minimum 4 pkt.

Ta porażka oznacza, że Polski Cukier Muszynianka po rundzie zasadniczej nie zajmie wyższej lokaty niż 6.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Polski Cukier Muszynianka 3:1 (17:25, 25:23, 25:18, 25:18)