Limanovia od 0:1 do 3:1. Trener Paweł Zegarek mówi o zasłużonej wygranej [Terminarz]

Remigiusz Szurek
Piłkarze Limanovii odnieśli kolejną wygraną i są wiceliderem czwartej ligi małopolskiej wschodniej Mateusz Wroński Tusik/Limanovia
Dwóch przedstawicieli powiatu limanowskiego w rozgrywkach czwartej ligi grupy małopolskiej wschodniej: MKS Limanovia i Sokół Słopnice dopisało do swojego dorobku po trzy punkty. Limanowianie dowodzeni przez trenera Pawła Zegarka są wiceliderami tabeli. Sokół chce pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie, gdy już pożegna się z ligą.

W sobotnim starciu z Bocheńskim KS limanowianie zaprezentowali się jak na wicelidera przystało. Grali z wiarą we własne, niemałe umiejętności, co zostało nagrodzone. To jednak goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą Ochlusta już w 22. minucie meczu. Tuż przed przerwą wyrównał Skrzatek, a w drugiej połowie gole dołożyli jeszcze Palacz (78. minuta) oraz Wojtaszek (85. minuta) i MKS mógł cieszyć się z osiemmastej ligowej wygranej w tym sezonie.

– Taka wygrana bardzo cieszy, nie było o nią łatwo. Straciliśmy bramkę po naszym gapiostwie. Rywale krótko rozegrali rzut rożny i ich zawodnik znalazł się sam przed pustą bramką. Udało się wyrównać przed przerwą i to napędziło chłopaków w drugiej połowie. Odnieśliśmy zasłużoną wygraną – przyznaje w rozmowie z "Gazetą Krakowską" trener Paweł Zegarek.

Limanovia gra w tym sezonie na tyle dobrze, że gdyby nie lider wzmocniony zawodnikami z ekstraklasy (mowa o Bruk–Bet Termalicy Nieciecza) mogłaby myśleć o pierwszym miejscu. Szkoleniowiec MKS ma jednak nieco inne spojrzenie na tę sytuację.

– Każdy zespół gra na tyle, na ile go stać. Termalica, można to już powiedzieć, zasłużenie wywalczyła sobie wygraną w naszej lidze. My gramy o swoje cele, które realizujemy małymi kroczkami. Zobaczymy, co przyniesie czas. Teraz czeka nas ciekawy mecz z fajnie grającymi Wierchami – dodaje nasz rozmówca.

Zaskoczył Sokół Słopnice. Podopieczni trenera Dawida Sudera wygrywając z Dunajcem Zakliczyn 4:1 zanotowali już szóstą wiosenną wygraną, a ogółem mają ich na koncie raptem osiem. Dalsze losy spotkania "ustawił" gol z 6. minuty, którego autorem był Porębski. Na 2:0 w 33. minucie celnym strzałem z rzutu karnego popisał się Nowak. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców w 45. minucie. Goście odpowiedzieli celną "jedenastką" M.Wójcika z 52. minuty, a przyjezdnych dobiła bramka Pacha w 90. minucie.

Do końca sezonu pozostało sześć kolejek. Poza zasięgiem są liderujące rezerwy Bruk-Bet Termalicy Nieciecza, które nad drugą Limanovią mają... 21 punktów przewagi i w dodatku jeden mecz zaległy.

Sokół Słopnice jest trzynasty i do ostatniego bezpiecznego miejsca ósmego traci 19 punktów. Słopniczanie mimo dwóch zaległych meczów do rozegrania, powoli oswajają się już ze spadkiem do piątej ligi.

Program 29. kolejki rozgrywek czwartej ligi grupy małopolskiej wschodniej:

Piątek. Bruk-Bet Termalica II Nieciecza - Okocimski KS Brzesko, 17.30.

Sobota. Glinik Gorlice - Sokół Słopnice, 17; Wierchy Rabka Zdrój - Limanovia Limanowa, 11; Metal Tarnów - Tarnovia Tarnów, 12.30; Lubań Maniowy - Kolejarz Stróże, 15.30; Poprad Muszyna - Radłovia Radłów, 11.

Niedziela. Bocheński KS - Watra Białka Tatrzańska, 16; Wolania Wola Rzędzińska - Jarmuta Szczawnica, 15; Skalnik Kamionka Wielka - Dunajec Zakliczyn, 18.

Wyraźny lider ze Szczyrzyca

Na boiskach limanowsko-podhalańskiej Ligi Okręgowej rządzą jak na razie piłkarze Orkana Szczyrzyc, którym 46 punktów daje w tym momencie względny spokój przed rozegraniem pięciu ostatnich kolejek. Drugi Huragan Waksmund uzbierał o siedem "oczek" mniej, zaś trzecia Zalesianka Zalesie osiem. Blisko podium są aż trzy kluby: Turbacz Mszana Dolna, Babia Góra Lipnica Wielka i Płomień Limanowa, które uzbierały po 36 pkt.

W ostatniej kolejce Orkan rozbił na własnym boisku Płomienia aż 8:0. Nie popisał się Huragan, który w Czarnym Dunajcu musiał uznać wyższość Czarnych, trzeciego zespołu od końca, przegrywając aż 1:4.