FLESZ - Co czwarty Polak był już zakażony?
To zupełnie nowa propozycja na mapie okołoliterackich konkursów. Tym razem do udziału zaproszeni są wydawcy oraz autorzy klasycznych form literackich - powieści i opowiadań, które zostały wydane w kraju w 2020 roku, są napisane w języku polskim i przeznaczone dla młodego czytelnika. Sześcioosobowe jury wybierze najlepsze z nich. Wygrana zapewni autorom wsparcie w postaci promocji i nagrody pieniężnej, a czytelnikom wskazówkę, po które literackie pozycje dla dzieci i młodzieży szczególnie warto sięgnąć.
- Książka dla dzieci (rozumiana szeroko – jako dzieła, twórcy i opiekunowie książki) potrzebuje impulsu, uznania, zachęty. Hołubiąc literaturę dziecięcą, pomnażamy społeczne kompetencje dzieci: empatię, wrażliwość, umiejętność krytycznego myślenia. W imię tego wspólnego dobra powołaliśmy nagrodę Literacka Podróż Hestii - podkreśla Joanna Olech, członkini jury.
Zgłoszenia do pierwszej edycji Literackiej Podróży Hestii można przesyłać elektronicznie do Fundacji Wisławy Szymborskiej jeszcze przez tydzień, do 15 kwietnia 2021 roku. Nominacje zostaną ogłoszone w czerwcu, natomiast tytuł zwycięskiej książki poznamy w listopadzie tego roku. Konkurs organizuje Fundacja Artystyczna Podróż Hestii w partnerstwie z Fundacją Wisławy Szymborskiej.
- Jak umiejętnie kierować ciekawość młodego czytelnika w stronę aktualnych tematów i klasycznych form pisarskich? Ideą konkursu i nagrody Literacka Podróż Hestii jest zwrócenie uwagi na wartości płynące z tak właśnie rozumianej twórczości. Odpowiadając na współczesne potrzeby edukacyjne, chcemy wskazać tytuły, które mają szansę pozostać na długo w kanonie literatury dziecięco-młodzieżowej - przyznają organizatorzy konkursu.
Zgłoszenia można przesyłać na adres: [email protected] z oznaczeniem tematu wiadomości dopiskiem „Nagroda Literacka Podróż Hestii” wraz z wersją książki w formacie pdf. Nagroda pieniężna wynosi 50 tys. zł.
- Uważajcie na świąteczny makowiec! Wydano pilne ostrzeżenie!
- Tego nie wolno robić w bloku! Grill, czy "dymek" na balkonie to dopiero początek
- Drewniane domki do kupienia w Małopolsce do 200 tys.
- Na Kasprowym Wierchu pusto jak nigdy. Turystów brak. A widoki olśniewające!
- Płace w Krakowie: w których branżach zarabia się najlepiej, a w których najgorzej?
