Aplikować mogą podmioty zarówno szczebla gminnego, powiatowego, jak i wojewódzkiego.
- To konkretna propozycja umożliwiająca prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, w szczególności wśród młodzieży, członków organizacji proobronnych i żołnierzy Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz funkcjonariuszy uzbrojonych niewchodzących w skład tych Sił. Zachęcam małopolskie samorządy do skorzystania z tej propozycji. Nabór trwa do 15 września – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Strzelnice muszą spełniać warunki określone w powszechnie obowiązujących przepisach oraz na przykład zapewniać możliwość wykonywania strzelań na konkretną odległość.
Dla strzelnicy realizowanej w ramach wariantu I, podstawowego, odległość ta wynosi do 50 m. Dla porównania, w przypadku strzelnicy wybudowanej w ramach wariantu V, jest to odległość do 200 m (minimum 50 m) dla osi 1 oraz do 100 m (minimum 50 m) dla osi 2. Warianty zakładają także różną liczbę szkolonych, mogących jednocześnie wykonywać strzelanie. W wariancie I podstawowym jest to minimum 6 szkolonych, a w przypadku wariantu V minimum 10 szkolonych na osi 1 i minimum 6 na osi 2.
Zakres zadań, które mogą zostać objęte dofinansowaniem, to roboty budowlane, a także prace przygotowawcze. W ramach inwestycji przyznane środki mogą być też wykorzystane na zakup między innymi: urządzeń sterujących polem tarczowym, transporterów tarcz, systemu sterowania polem tarczowym i rejestracji trafień, stojaków tarcz czy chociażby systemu nagłaśniającego.
Nabór wniosków trwa do 15 września.
Od września duże zmiany dla kierowców

- 8 najbardziej trujących grzybów w polskich lasach. Niektóre są śmiertelnie groźne!
- Najlepsze punkty widokowe na Tatry. TOP 10 miejsc, które Cię zachwycą!
- Oto małopolskie: Malediwy, Chorwacja, Prowansja, Toskania, a nawet Hawaje!
- Najbardziej betonowe miejsca w Krakowie. Oto ranking "betonowych pustyń"
- Gdzie na lody w Krakowie? Oto miejsca polecane przez internautów