"Każdy postulat z formularza konsultacyjnego, podobnie jak wypowiedzi podczas spotkań konsultacyjnych były analizowane indywidualnie. Większość uczestników wypowiedziała się za potrzebą budowy parkingu dla mieszkańców wskazując konieczność utworzenia jak największej liczby miejsc parkingowych oraz uwzględnienia odpowiedniego systemu opłat" - czytamy w podsumowaniu raportu ws. parkingu na os. Kalinowym.
Były też głosy przeciwko parkingowi na osiedlu Kalinowym
"Należy wspomnieć, że zanotowano kilka głosów opowiadających się przeciw planowanej inwestycji, wynikających głównie z braku zrozumienia komu ma służyć planowana inwestycja. Podczas procesu konsultacyjnego starano się zidentyfikować zagadnienia i problemy, które następnie były poddane szczegółowym analizom. Zaprezentowane podczas konsultacji społecznych rozwiązania projektowe, w tym lokale usługowe na poziomie 0 oraz zieleń na fasadach w większości zostały odebrane pozytywnie przez mieszkańców" - dodano w podsumowaniu raportu.
Zaznaczono w nim, że koncepcja parkingu została opracowana przy uwzględnieniu obowiązujących przepisów prawa oraz zapisów obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania „Bieńczyce Osiedle”, jak również przy uwzględnieniu uwag i wytycznych jednostek miejskich i komórek organizacyjnych Urzędu Miasta Krakowa, które były możliwe do wprowadzenia.
Parking na 300 miejsc na osiedlu Kalinowym
Planowana przez miasto inwestycja obejmuje budowę parkingu kubaturowego na ok. 300 miejsc postojowych z lokalami usługowymi w parterze wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.
Obiekt ma być zlokalizowany na działce nr 123/11 obręb 8 Nowa Huta na os. Kalinowym w rejonie ul. Samorządowej.
Koncepcję oraz program funkcjonalno-użytkowy parkingu przygotowuje na zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskich firma projektowa BEGIE+ARCHITEKCI Sp. z o.o. z Krakowa.
