https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miesiąc działalności miejskich pomocników. Ponad 4 tys. razy udzielali informacji, podjęli ponad 1,7 tys. interwencji

Ewa Wacławowicz
Ewa Wacławowicz
Tegoroczna edycja projektu City Helpers jest właśnie na półmetku. Od 16 czerwca miejscy pomocnicy zarejestrowali 7454 działań, z czego 4645 razy udzielali różnego rodzaju informacji. Podjęli też ponad 1,7 tys. interwencji dotyczących Parków Kulturowych i pomogli ponad 470 osobom. City Helpers na ulicach Starego Miasta i Kazimierza spotkacie aż do 31 sierpnia.

Rynek Główny i Kazimierz tętnią życiem niemal przez całą dobę. Krzyżują się tutaj drogi mieszkańców i turystów, a o ich komfort dbają miejscy pomocnicy. Ich zadaniem jest wychwytywanie niewłaściwych zachowań w zabytkowym centrum miasta, a także udzielanie informacji i promowanie lokalnych wydarzeń kulturalnych.

City Helpers po raz pierwszy pojawili się na ulicach Krakowa w 2021 r., a ich praca spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony turystów, mieszkańców, przedsiębiorców oraz placówek dyplomatycznych. W tym roku od 16 czerwca do 31 sierpnia miejscy pomocnicy po raz trzeci działają na rzecz zrównoważonej turystyki w mieście, dbając aby Kraków był miejscem przyjaznym dla wszystkich.

Projekt City Helpers w liczbach
W czasie swojej pracy miejscy pomocnicy korzystają ze specjalnej aplikacji, która pozwala na monitoring projektu. W ciągu ponad miesiąca pracy zarejestrowano 7454 działań, z czego:

  • 4645 razy udzielono różnego rodzaju informacji – turystycznej, kulturalnej, związanej z bieżącymi wydarzeniami i atrakcjami w mieście, komunikacją miejską,
  • W gorące dni pytano także o parki i kąpieliska,
  • Podjęto 1782 interwencji dotyczących Parków Kulturowych, przede wszystkim w sprawie potykaczy, handlu obnośnego, głośnej
    muzyki z lokali, nieodpowiedniego oświetlenia zewnętrznego lokali oraz reklam
  • 478 osobom udzielono różnego rodzaju pomocy, np. związanej z urazami
  • zanotowano 480 interwencji związanych z zakłócaniem porządku, takich jak hałas, spożywanie alkoholu
  • W 69 przypadkach City Helpers musieli skontaktować się ze strażnikami miejskimi, dzwoniąc na specjalny telefon interwencyjny

Tegoroczna edycja projektu została zmodyfikowana w oparciu o doświadczenia z poprzednich lat. Z myślą o mieszkańcach wydłużony został czas pracy City Helpers – w dni powszednie obecni są na Starym Mieście i Kazimierzu do godziny 21, w weekendy zaś aż do 1 w nocy. Pozwala to na lepsze zarządzanie gospodarką nocną, co sprawdza się szczególnie w miesiącach wakacyjnych, gdy ruch turystyczny w mieście rośnie.

Internetowi oszuści znów w natarciu!

od 16 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska