Andrzej Stanowski
Andrzej Banas / Polska Press
Hokej. Czwarta porażka krakowian z katowiczanami oznacza koniec marzeń „Pasów” o złocie. Nie obronią już tytułu mistrza Polski, powalczą teraz o brązowy medal z TatrySki Podhale Nowy Targ.

Cracovia przyjechała do Katowic z nożem na gardle. – Grają o życie, za nimi przemawia doświadczenie, rutyna, ale Tauron w półfinale prezentuje się bardzo dobrze – mówił przed meczem były reprezentant Polski Artur Ślusarczyk.

Krakowianie rozpoczęli mecz nerwowo, popełniali proste błędy w obronie, groźniejsze były akcje gospodarzy. Ale po kilku minutach gra wyrównała się, dwa razy bramce Shane Owena zagroził Tomas Sykora. W 9 min Bartosz Fraszko wrzucił krążek pod bramkę „Pasów”, tam kij dostawił Tomasz Malasiński i krążek znalazł się w siatce. Pod koniec tercji od „zakrystii” próbował pokonać Owena Teddy Da Costa, ale golkiper Katowic był bardzo czujny.

Na początku drugiej odsłony Cracovia doprowadziła do remisu. Ze swojej tercji długim, precyzyjnym podaniem popisał się Krystian Dziubiński, do krążka doszedł Filip Drzewiecki i po samotnym rajdzie posłał krążek pod poprzeczkę. Potem bliski szczęścia był Dziubiński, po drugiej stronie Malasiński. W połowie tercji na ławkę kar powędrował Kasper Bryniczka, ale to „Pasy” dwukrotnie były bliskie strzelenia gola. W 31 min strzelał Mikołaj Łopuski, do odbitego krążka doskoczył Słowak Andrej Themar i po jego mocnym, precyzyjnym strzale krążek znalazł się w siatce.

W trzeciej tercji „Pasy” ostro ruszyły do ataków, ale gospodarze grali bardzo uważnie w obronie. W 48 min efektowną akcję przeprowadził Patryk Wronka, wjechał w tercję gości, ograł kilku rywali, objechał bramkę i wyłożył krążek Duszanowi Deveczce, który nie miał problemów z umieszczeniem go w bramce.

Na dwie minuty przed końcem trener Rudolf Rohaczek ściągnął z bramki Radziszewskiego, ale krążek błyskawicznie przechwycili katowiczanie i Wronka posłał go do pustej bramki.

Tauron Katowice – Comarch Cracovia 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Bramki:
1:0 Malasiński (Fraszko) 9, 1:1 Drzewiecki (Dziubiński) 23, 2:1 Themar (Łopuski) 31, 3:1 Deveczka (Wronka) 48, 4:1 Wronka (Grof) 59.
Sędziowali: Przemysław Kępa (Nowy Targ) i Paweł Meszyński (Warszawa). Kary: 10 – 8 min. Widzów: 1400. Stan półfinału play-off: 4:1.
Tauron: Owen – Wanacki, Cakajik, Strzyżowski, Rohtla, Łopuski – Deveczka, Martinka, Malasiński, Wronka, Fraszko – Rąpała, Grof, Vozdecky, Sawicki, Themar – Krawczyk, Skokan, Dalidowicz, Krężołek, Majoch.
Cracovia: Radziszewski – Noworyta, Chaloupka, Sykora, Da Costa, Kalus – Kolesnikovs, Rompkowski, Kapica, Bryniczka, Urbanowicz – Wajda, Sinagl, Drzewiecki, Dziubiński, Worobiew – Szurowski, Dutka, Domogała, Słaboń, Zygmunt.

Materiał oryginalny: Mistrzowie nie obronią tytułu. Czas na mecze Cracovii o brązowy medal z Podhalem Nowy Targ - Dziennik Polski