MŚ 2018. Strefa Kibica w Krakowie z ekranem, ale jeszcze nie...

  MŚ 2018. Strefa Kibica w Krakowie z ekranem, ale jeszcze nie gotowa [ZDJĘCIA]

  Piotr Tymczak

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  MŚ 2018. Strefa Kibica w Krakowie z ekranem, ale jeszcze nie gotowa [ZDJĘCIA]
  1/20
  przejdź do galerii

  ©Piotr Tymczak

  W środę przez cały dzień prowadzono prace związane z tworzeniem krakowskiej Strefy Kibica na MŚ 2018. Wieczorem przeprowadzano próby dużego ekranu. Widać było jednak, że nie wszystko jest jeszcze gotowe.
  Strefa Kibica powstaje w sąsiedztwie hali 100-lecia Cracovii. Jednym ze współorganizatorów przedsięwzięcia jest Urząd Miasta Krakowa. Urzędnicy zapewniają, że wszystko będzie gotowe na pierwszy mecz mundialu Rosja - Arabia Saudyjska, zaplanowany na 14 czerwca na godz. 17.

  W środę, dzień przed otwarciem mistrzostw, w krakowskiej Strefie Kibica wciąż jednak trwały prace. Ogrodzono tam już teren i ustawiono duży telebim. Wciąż jednak prowadzono roboty związane z utworzeniem głównego wejścia do strefy. Nie było też jeszcze miejsc siedzących, stołów, zaplecza gastronomicznego.  Kompleks do kibicowania ma się składać z dwóch części: dopingu (na 999 osób) i gastronomicznej. W Strefie Kibica będzie można oglądnąć wszystkie mecze piłkarskich mistrzostw świata w Rosji na nowoczesnym telebimie o wymiarach 9 na 5 metrów. Będzie on ustawiony tyłem do al. Focha. Za nim wyznaczono strefę dopingu. Jak się dowiedzieliśmy ma ona pomieścić 999 osób.

  W strefie dopingu część kibiców będzie mogła usiąść na ławkach przy stołach (przygotowane zostaną tzw. komplety biesiadne), a pozostali na trawie. W dni, w których nie będą odbywać się mecze mają być tam wyświetlane filmy.

  W tyle zaplanowano strefę gastronomiczną, gdzie też będzie można usiąść i oglądać mecze, ale z dalszej odległości. Jeżeli chodzi o menu to będą w nim polskie dania w tym regionalne (np. placek zwierzyniecki), ale także potrawy z różnych regionów świata w zależności od meczów, jakie będą transmitowane. I tak przykładowo w dni, w które można będzie zobaczyć występy reprezentacji Hiszpanii mają być przygotowane specjały z tego kraju.  Dodatkowo w strefie gastronomicznej staną food trucki z przekąskami na słodko i słono. W strefie będą też dostępne napoje, w tym piwo do 3,5 procent zawartości alkoholu.

  Cała strefa kibica ma być pod gołym niebem i nie będą pobierane opłaty za wejście do niej. Porządku przypilnują ochroniarze.

  W ramach atrakcji przygotowana zostanie też m.in. piłkarska fotobudka z gadżetami - kibice samodzielnie będą mogli wybrać ramkę oraz dodać logo Krakowa do zdjęcia. Powstanie też specjalna strefa malowania twarzy.

  W samej hali 100-lecia Cracovii dla najmłodszych kibiców przygotowano turniej piłki nożnej. W ramach przedsięwzięcia odbędą się też pokazy tenisowe, miniturniej zapaśniczy, będzie można skorzystać z symulatora pływania kajakowego, zaplanowano kreatywne animacje i warsztaty, przeciąganie liny, pokazy taneczne, akrobatyczne oraz baletowe.

  Strefa kibica ma być również dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Specjalnie dla nich zaplanowano zawody w szermierce na wózkach, koszykówce, handbike, badmintonie, tenisie stołowym.

  MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ ROSJA 2018:
  WIDEO: MŚ 2018: To wszystko, co MUSICIE wiedzieć o mundialu w Rosji!

  Źródło: vivi24

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zmiana o 180

  Mirror (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Jeszcze dwa dni temu Piotr Tymczak nie zostawiał na UMK suchej nitki za wtopę ze strefą kibica a dziś opisuje temat tak cieplutko? Dostał pan w dooopę od wydawcy czy w łapę od organizatora?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  NAUCZYCIEL ROKU | Zgłoś kandydatów

  NAUCZYCIEL ROKU | Zgłoś kandydatów

  SAMORZĄDOWIEC MAŁOPOLSKI | Oceniamy władze!

  SAMORZĄDOWIEC MAŁOPOLSKI | Oceniamy władze!

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  W świecie iWizji… Przełomowe, niezawodne, funkcjonalne i piękne

  W świecie iWizji… Przełomowe, niezawodne, funkcjonalne i piękne