https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Muzeum Auschwitz apeluje: szanujcie pamięć ofiar i nie pozujcie na torach kolejowych

MMG
Przykłady niestosownych zachowań
Przykłady niestosownych zachowań Twitter Muzeum Auschwitz
Osoby odwiedzające Muzeum Auschwitz często wrzucają na internet „pamiątkowe” zdjęcia z terenów byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady, bez zastanowienia się, co na nich uwieczniły. Ostatnio w mediach społecznościowych ukazało się zdjęcie pary, która trzymając się za ręce, z uśmiechem idzie po torach kolejowych. W tle mają Bramę Śmierci.

Muzeum Auschwitz po tym zaapelowało do odwiedzających: „Nie pozujcie na torach kolejowych”.

Torami przez Bramę Śmierci na teren obozu w Brzezince wjeżdżały transporty ludzi, część z nich prosto do komór gazowych. Tory wybudowano w 1944 r., aby przyspieszyć akcję zagłady Żydów.

„Pamiętaj, że jesteś w miejscu, w którym zginęło ponad milion osób. Uszanuj ich pamięć” - apeluje Muzeum Auschwitz na Twitterze. „Są lepsze miejsca do zabawy w łapanie równowagi niż to, które symbolizuje wywózkę setek tysięcy ludzi na śmierć” - czytamy dalej.

Z roku na rok coraz więcej osób odwiedza tereny Muzeum Auschwitz. W ub. roku było tu aż 2 mln 152 tys.

Co jakiś czas media obiegają niestosowne zdjęcia: radosne selfie na tle krematoriów czy ludzi jedzących tam kanapki.

„Nie będzie zakazu fotografowania na terenie Auschwitz. Prosimy jednak gości, aby zachowywali się z szacunkiem, również podczas robienia zdjęć” - apeluje Muzeum.

ZOBACZ KONIECZNIE

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

m
może to nie żydzi
jak debil się zachowuje to widać , skupieni jak skurwysyn , nudzą się w Muzeum , idzcie się pobawić na siłowni młoda żydowska hipsterko i i goście z izraela
a
a afryka umiera
historia historią a ludzie w AFRYCE TERAZ UMIERAJĄ Z GŁODU!! może czas przestać zajmować się takimi głupotami jak " zakaz robienia zdjęć na torach" a ustawić tam kilometry zdjęć z AFRYKI z umierającymi - dla zderzenia historii z dzisiejszą rzeczywistością. Muzeum kasę zbija na śmierci ( oczywiście rozumiem trzeba pamiętać o tej tragedii) to możne niech podzieli się nią z umierającymi dziś - jak już nie na całym świecie to w naszym kraju - z głodu. A jak już się nie chce podzielić to możne niech pokazuje co się dzieje i promuje jakąś organizację pomagającą pod hasłem - aby więcej z głodu nie ginęli ludzie pod żadnym pretekstem~~
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska