- Zdecydowaliśmy się na tę inwestycję, ponieważ Zabłocie jest miejscem wyjątkowym na mapie Krakowa i kryje w sobie niesamowity potencjał. Postindustrialne obszary miast dostają drugie życie dzięki takim realizacjom, co obserwujemy nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Chcemy, aby nasza inwestycja przyczyniła się do dalszego rozwoju tej części miasta - mówi Ziemowit Borowczak, wiceprezes ds. inwestycji i rozwoju Chemobudowy.
- Jednocześnie zależy nam, aby Nowe Zabłocie było komfortowym miejscem do życia dla jego mieszkańców, dlatego dbamy o odpowiednią odległość między budynkami, zapewniając przestrzeń, światło i poczucie prywatności - dodaje Ziemowit Borowczak.
Chemobudowa-Kraków S.A. to spółka z ponad 75-letnim doświadczeniem w branży budowlanej. Przez dekady firma zrealizowała wiele prestiżowych projektów na terenie Polski i za granicą.
Nowoczesne rozwiązania architektoniczne i technologie mają zapewnić komfort
Osiedle Nowe Zabłocie powstaje przy ul. Pana Tadeusza. W ramach pierwszego etapu inwestycji trwa budowa 8-kondygnacyjnego budynku, w którym będzie się mieściło 120 mieszkań - od kameralnych, dwupokojowych lokali po przestronne, pięciopokojowe apartamenty.
Do dyspozycji mieszkańców ma być garaż podziemny, z kolei na parterze powstaną lokale usługowe. Zielony dziedziniec zapewni przyjazne miejsce do rekreacji.
W Chemobudowie-Kraków przekonują, że innowacyjna architektura i tętniące życiem przestrzenie sprawią, iż Nowe Zabłocie stanie się centrum, w którym styl życia, kultura i biznes spotkają się w jednym miejscu.
Inwestor zwraca uwagę na nowoczesne rozwiązania technologiczne i architektoniczne zapewniające wysoki standard, m.in.:
panoramiczne przeszklenia, zapewniające doskonałe doświetlenie wnętrz;
zielone tarasy i przestronne balkony, umożliwiające relaks na świeżym powietrzu;
nowoczesne systemy wentylacji i ogrzewania, zwiększające energooszczędność budynku;
eleganckie części wspólne, zaprojektowane z myślą o estetyce i funkcjonalności.
Zabłocie – dynamicznie rozwijająca się dzielnica
Jeszcze kilkanaście lat temu Zabłocie było kojarzone głównie z przemysłową zabudową i zaniedbanymi terenami poprzemysłowymi. Dziś to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się miejsc w Krakowie, przyciągające nowych mieszkańców, firmy i inwestorów.
W dzielnicy oprócz ekskluzywnych inwestycji mieszkaniowych znajdują się m.in. nowoczesne kompleksy biurowe, które przyciągają prestiżowe firmy, kulturalne i artystyczne centra, takie jak MOCAK (Muzeum Sztuki Współczesnej) czy Fabryka Schindlera, popularne kawiarnie i restauracje, nadające tej części Krakowa unikalny klimat.
Zabłocie jest też bardzo dobrze skomunikowane z resztą miasta dzięki linii tramwajowej, szybkiej kolei aglomeracyjnej i rozbudowanej infrastrukturze rowerowej.
