ZOBACZ NASZ SPECJALNY DODATEK EDUKACYJNY!
Akademia Tarnowska w rekrutacji dodatkowej nadal udostępnia zainteresowanym całą gamę kierunków inżynierskich: od automatyki i robotyki, przez elektrotechnikę, mechatronikę, elektronikę i telekomunikacje, po technologię i zarządzanie produkcją. Listę propozycji dla przyszłych studentów uzupełniają kierunki artystyczne, ekonomiczne, prawnicze, humanistyczne i przyrodnicze.
Warte uwagi są także ubiegłoroczne nowości filologiczne. Naukowcy i lektorzy Wydziału Humanistycznego AT poszerzyli ofertę studiów o język francuski dla potrzeb zawodowych, skupiający uwagę słuchaczy szczególnie na umiejętnościach przydatnych w międzynarodowej logistyce. Z kolei języki obce w komunikacji (e-)biznesowej przygotowują do podjęcia pracy w firmach wymagających dobrej znajomości języka angielskiego i niemieckiego.
Na studia w Akademii Tarnowskiej (na prawie 30 kierunków) można aplikować do 15 września, a ostatnia rekrutacja – uzupełniająca – odbędzie się w dniach 23–25 września (więcej: rekrutacja.anstar.edu.pl).
Od finansów po grafikę
W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie druga tura rekrutacji na studia I i II stopnia trwa do 30 września (szczegóły: wsiz.edu.pl). Można aplikować na następujące kierunki studiów:
I stopnia:
- analityka danych w biznesie,
- filologia angielska,
- finanse i rachunkowość w zarządzaniu,
- grafika komputerowa i produkcja multimedialna,
- informatyka,
- kosmetologia,
- logistyka,
- marketing i nowe media,
- pielęgniarstwo,
- programowanie,
- projektowanie gier komputerowych,
- zarządzanie;
jednolite magisterskie:
- fizjoterapia;
II stopnia:
- analityka biznesowa i Big Data,
- Digital marketing,
- kosmetologia,
- projektowanie graficzne,
- zarządzanie,
- zrównoważony rozwój w gospodarce.
WSIiZ w Rzeszowie dysponuje również miejscami na studiach anglojęzycznych. Oto kierunki do wyboru: I stopnia – Aviaton Management, Computer Science, Game Desing and Development, International Business Management, Nursing, Programming, Social Work; II stopnia – Cybersecurity, Global Management and Strategy.
Architektura czy dietetyka?
Rekrutację uzupełniającą prowadzi także Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu. W przypadku studiów I stopnia i jednolitych studiów magisterskich potrwa ona do 13 września, a w przypadku studiów II stopnia – do 11 października. Kandydaci wciąż mogą zapisać się na następujące kierunki:
- architektura (I i II stopnia),
- bezpieczeństwo narodowe (I st.),
- dietetyka (I st.),
- fizjoterapia (jednolite magisterskie),
- filologia angielska (I st.),
- finanse i rachunkowość (I st.),
- informatyka ekonomiczna (I st.),
- kosmetologia (I i II st.),
- pielęgniarstwo (I i II st.),
- psychologia (jednolite magisterskie),
- rachunkowość i analityka ekonomiczna (II st.),
- ratownictwo medyczne (I st.),
- sport i turystyka na terenach górskich (I st.).
Szczegóły o rekrutacji: ans-nt.edu.pl/kandydat.
19 kierunków studiów
Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu prowadzi drugą turę rekrutacji do 19 września. Na wszystkich kierunkach są wolne miejsca, limity miejsc nie są jeszcze przekroczone. W ofercie dydaktycznej uczelni jest obecnie 19 kierunków studiów z dziedzin nauk medycznych i o zdrowiu, inżynieryjno-technicznych, ekonomicznych, humanistycznych, społecznych i o bezpieczeństwie. Wśród nich są np.:
- pielęgniarstwo,
- ratownictwo medyczne,
- dietetyka,
- zarządzanie,
- filologia angielska,
- informatyka,
- pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna,
- bezpieczeństwo wewnętrzne,
- energetyka odnawialna i zarządzanie energią.
Więcej: uczelniaoswiecim.edu.pl/rekrutacja.
