FLESZ - Nowe obostrzenia od 15 grudnia!

- Próbowano nas dziś zabić, a Anię zgwałcić. Napadł na nas człowiek uzbrojony w broń palną i maczetę, podczas spaceru plażą. Stanąłem w obronie Ani i po kilku minutach szarpaniny udało się nam uciec. Napastnik próbował strzelić w nas, na szczęście chybił. Podczas ucieczki dzwoniliśmy na policję, ale nikt się nie zjawił. W hotelu nikt nie chce pomóc w opuszczeniu kraju. Ambasada Polska nie odbiera telefonu, druga zaś twierdzi, że to nie jest jej region i mamy napisać maila. Chcemy jak najszybciej opuścić ten kraj, bo nie czujemy się tu bezpieczni - podkreślił pan Łukasz w filmie, który zamieścił na Facebooku.
W poniedziałek rano (13 grudnia) pan Łukasz zamieścił na swoim facebookowym profilu wpis: "Zdecydowałem się usunąć poprzedni post ze względu na falę hejtu jaka się pod nim wylała, jednak wszystkim zainteresowanym, którzy próbowali nam pomóc chciałem dać znać, że się udało i jesteśmy już bezpieczni poza Dominikaną. Bardzo dziękuję za rozpowszechnienie tej informacji, bo tylko dzięki temu dostaliśmy ostatecznie prawdziwą pomoc".
Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało: - Konsul RP w Panamie oraz konsulowie honorowi RP w Puerto Plata i Santo Domingo (Dominikana) znali sprawę Polaków zaatakowanych na Dominikanie i byli w stałym kontakcie z poszkodowaną parą, którym udzielona została stosowna pomoc. MSZ pozostawało też w kontakcie z operatorem turystycznym TUI, z którymi przebywali na Dominikanie poszkodowani Polacy. Z informacji od konsula wiemy, że para bezpiecznie opuściła Dominikanę wczoraj wieczorem.
MSZ apeluje, by przed podróżą zapoznać się zawsze z informacjami dla podróżujących na stronie MSZ. Na Dominikanie zalecane jest zachowywanie szczególnej ostrożności poza terenem obiektów hotelowych.
Na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w zakładce "informacja dla podróżujących" przy charakterystyce Dominikany umieszczono informację: "Zalecane jest zachowanie ostrożności poza strzeżonymi terenami hoteli "all inclusive" w związku z zagrożeniem przestępczością pospolitą (kradzieżą, napadem), której poziom jest bardzo wysoki. Strefy turystyczne i plaże są regularnie kontrolowane przez agencje ochrony. Przebywając poza strefami turystycznymi nie należy nosić biżuterii, większej ilości gotówki, dokumentów i wartościowych rzeczy. Noclegi najlepiej zamawiać w hotelach położonych w centrach turystycznych, a cenne rzeczy i dokumenty deponować w sejfach hotelowych z uwagi na zgłaszane przypadki kradzieży i włamań do pokoi hotelowych. Turyści zwiedzający wyspę oraz korzystający z hoteli w mniejszych miejscowościach nie powinni zabierać ze sobą rzeczy wartościowych. W związku ze znacznym zagrożeniem bezpieczeństwa oraz brakiem polskiej placówki w tym kraju, możliwość udzielenia bezpośredniej pomocy konsularnej obywatelom polskim jest bardzo ograniczona".
- Dziś rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Tak wtedy protestował Kraków
- Kiełbasa swojska, pieczona szynka, wędzony boczek prosto od rolnika. Drogo?
- Te znaki zodiaku w 2022 roku czekają wielkie zmiany!
- Paragony grozy na Jarmarku Bożonarodzeniowym na Rynku? Sprawdzamy ceny
- Budowa trasy S7. Odcinek Widoma - Kraków zaczyna nabierać kształtów
- Najwięksi płatnicy podatku dochodowego w Krakowie. TOP 30 FIRM 2021