https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie można uciec od przeszłości: "30 srebrników" - nowy serial stacji HBO

Paweł Gzyl
Kto chce przejąć władzę nad światem? Odpowiedź w serialu „30 srebrników”
Kto chce przejąć władzę nad światem? Odpowiedź w serialu „30 srebrników” Manolo Pavon
Pod tytułem „30 srebrników” ukrywa się hiszpański serial, w którym nic nie jest takie, jak się na początku wydawało. Produkcję można oglądać na kanale HBO i w serwisie internetowym HBO GO. Serial liczy osiem odcinków.

„30 srebrników” opowiada o tragicznym życiu księdza Vergary (w tej roli Eduard Fernández) - egzorcysty, boksera i byłego skazańca, który zostaje zesłany przez władze kościelne do położonej na odludziu hiszpańskiej wioski. Vergara chce zapomnieć i zostać zapomnianym, niestety jego wrogowie szybko orientują się, gdzie można go znaleźć.

Kiedy w okolicy zaczynają dziać się dziwne rzeczy, burmistrz Paco (Miguel Ángel Silvestre) oraz dociekliwa lekarka weterynarii Elena (Megan Montaner) próbują dojść prawdy oraz znaczenia pewnej tajemniczej, starożytnej srebrnej monety, która okazuje się mieć związek ze spiskiem zagrażającym porządkowi świata.

Serial „30 srebrników” wyreżyserował uznany hiszpański reżyser Álex de la Iglesia (mający w dorobku głośny film „Hiszpański cyrk”), który wraz z Jorgem Guerricaechevarríą odpowiada także za scenariusz. Produkcja prezentowana była podczas ubiegłorocznego 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, jak również na Katalońskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sitges.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kultura i rozrywka

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska