- Restauracja na górnych kondygnacjach powinna zostać otwarta wiosną albo latem przyszłego roku - informuje Magdalena Zielińska-Warszawa ze firmy GD&K Group, będącej współwłaścicielem kompleksu budynków Unity Centre, w skład którego wchodzi Unity Tower.
Na dachu wieżowca powstał taras z widokiem na panoramę całego miasta. Niżej jest ostatnie piętro z przeszklonymi ścianami, skąd też można podziwiać widoki na Kraków z czterech stron świata. Stamtąd można zejść na niższe piętro, gdzie jest balkon z widokiem na część miasta od strony ronda Mogilskiego. Do tej części budynku można wejść osobnym wejściem i wyjechać na górę osobnymi windami (wjazd na ostatnie 26. piętro zajmuje 25 sekund).
Początkowo planowano, że powstanie tam restauracja, kawiarnia, a przy okazji z tarasu będzie można podziwiać piękne widoki na Kraków. Później, w związku z lockdownem, rozważano utworzenie biletowanego punktu widokowego. Teraz znów powrócono do pomysłu, by na tarasie pojawiła się działalność gastronomiczna wraz z punktem widokowym.
Przypomnijmy, że Unity Centre to największe w Krakowie, wielofunkcyjne centrum biznesowe złożone z 5 budynków. W skład kompleksu wchodzą: trzy biurowce, w tym najwyższy w Krakowie Unity Tower, hotel Radisson Red z 230 pokojami (prowadzone są tam prace wykończeniowe, planowane otwarcie to I kwartał 2024 r.) oraz część z apartamentami hotelowymi.
- Biorąc pod uwagę pomieszczenia biurowe oraz dodając część hotelową w sumie mamy już wynajęte około 55 procent powierzchni, a prowadzone są negocjacje w sprawie kolejnych przestrzeni - informuje Magdalena Zielińska-Warszawa.
Na wizualizacjach kompleksu Unity Centre, w którego skład wchodzi Unity Tower, można zobaczyć, że na placu między budynkami miały być wypełnione wieczorami ogródki restauracji i kawiarni. Wieczorami jest tam pusto. W przypadku lokali usługowych w parterach budynków, to na razie działają tam dwa sklepy - jeden spożywczy, drugi z urządzeniami gospodarstwa domowego.
Okazuje się, że część pozostałych powierzchni też już jest wynajęta, ale najemcy czekają na to, że do biur wróci jeszcze więcej ludzi i będą sprzyjające warunki atmosferyczne. - Z gastronomią jest najtrudniej, ale liczymy, że od przyszłorocznego sezonu ogródkowego plac też zacznie żyć - mówi Magdalena Zielińska-Warszawa.
Niezwykły spacer po dawnym Krakowie. Zobacz, jak miasto wygl...
Budowa wieżowca przy rondzie Mogilskim rozpoczęła się w 1975 r. Po czterech latach inwestycja została jednak zatrzymana ze względów ekonomicznych. Zmieniali się właściciele budynku, powstawały kolejne pomysły na jego zagospodarowanie, ale nie udawało się ich zrealizować, jakby wisiała nad nim klątwa, zaczął być nazywany "szkieletorem". Dokończenie budowy wieżowca rozpoczęto wiosną 2016 r., a prace zakończono pod koniec września 2020 r.
Wyższy podatek od nieruchomości od 2023 roku

- Te osoby nie dostaną ślubu kościelnego
- Tak wyglądał Kraków 1000 lat temu! Oto rekonstrukcja
- Tak oszukują nas sklepy spożywcze. TOP 10 nieczystych zagrań!
- Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Otwarto nowy prywatny akademik w Krakowie. Prawdziwy wypas dla studentów z kasą
- Budowa S7 na północy Małopolski. "Ekspresówka" widziana z góry robi wrażenie