Niesamowita seria hokeistów Cracovii

Paweł Guga
Chociaż sosnowiczanie walczyli, to i tak kolejne zwycięstwo odniosły "Pasy"
Chociaż sosnowiczanie walczyli, to i tak kolejne zwycięstwo odniosły "Pasy" Andrzej Banaś
Po wygranej w Tychach zdecydowanymi faworytami tego meczu byli krakowianie. Ale goście wystąpili w najsilniejszym składzie praktycznie od początku sezonu, a do tego z dwoma nowymi trenerami. Po ostatnim spotkaniu Wojciecha Matczaka zastąpił duet - Mariusz Kieca i Krzysztof Podsiadło. Ale krakowianie odnieśli kolejne, ósme z rzędu zwycięstwo, a trzynaste w 14 meczach!

W pierwszej tercji wicemistrzowie Polski mieli ciężkie zadanie, ale trzeba też przyznać, że z koncentracją w zespole nie było najlepiej. Tym bardziej że Cracovia bardzo szybko zdobyła bramkę. Szybki atak trzeciej formacji, Martynowski wyłożył krążek Kostuchowi a ten z dwóch metrów pokonał Dzwonka. Krakowianie mieli jeszcze kilka doskonałych okazji, ale nie potrafili pokonać bramkarza Zagłębia. Dla odmiany po koniec tercji Luce wyszedł niemal strzał życia i Radziszewski był bezradny.

Emocje do końca, ale Cracovia zwycięska

Ale w drugiej tercji nie można już było mieć pretensji do koncentracji hokeistów Rudolfa Rohaczka. Szybkie akcje i najpierw Kostuch w sytuacji sam na sam z Dzwonkiem nie dał mu szans. Następnie piękny strzał Piotrowskiego po idealnym nagraniu Słabonia i znakomite uderzenie Łopuskiego w krótki róg bramki sosnowieckiej. Chwila dekoncentarcji krakowian i Voznik niepilnowany przed Radziszewskim. Krakowski bramkarz nie miał szans obrony uderzenia pod poprzeczkę.

Ostatnia tercja to spokojna gra podopiecznych Rudolfa Rohaczka, którzy pewnie kontrolowali mecz. W 48 min Łopuski znalazł się sam na sam z Dzwonkiem, ale zgubił krążek. Ten przejął nadjeżdżający Simka i pokonał sosnowieckiego bramkarza. W końcówce spotkania jeszcze Daniel Laszkiewicz strzałem z bliska pokonał golkipera rywali. Teraz dla krakowian przerwa w lidze, a już w czwartek pierwsze spotkanie ćwierćfinału Pucharu Kontynentalnego w holenderskim Tilburgu. Pierwszy mecz z estońskim Viru Sputnik.

ComArch-Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)

Bramki: 1:0 Kostuch (Martynowski) 5.16, 1:1 Luka 14.08, 2:1 Kostuch (M. Piotrowski) 26.44, 3:1 M. Piotrowski (Słaboń) 33.47, 4:1 Łopuski (Kozak, Rutkowski) 35.38, 4:2 Voznik (Banaszczak, Antonovic) 37.30, 5:2 Simka (Łopuski) 47.13, 6:2 D. Laszkiewicz (Simka, Pasiut) 56.51.
Sędziował:i M. Pachucki (Gdańsk).
Kary: 10 i 8 minut.
Widzów: 800.

ComArch-Cracovia:[/b Radziszewski - Kłys, Wajda, L. Laszkiewicz, Pasiut, D. Laszkiewicz - Noworyta, Landowski, Biela, Słaboń, Piotrowski - Simka, Prokop, Kostuch, Dvorak, Martynowski - Dulęba, Kozak, Bryła, Rutkowski, Łopuski. Trener: Rudolf Rohaczek.