https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Comarch Cracovia zyskała sporą dawkę optymizmu przed Pucharem Polski

Jacek Żukowski
Comarch Cracovia pokonała GKS Tychy na wyjeździe 2:0
Comarch Cracovia pokonała GKS Tychy na wyjeździe 2:0 Lucyna Nenow
Comarch Cracovia pewnie pokonała GKS w Tychach. To był ostatni ligowy mecz krakowian w tym roku.

Mecze Comarch Cracovii z GKS-em Tychy to klasyki polskiej ligi. Te zespoły w ostatnich latach najczęściej walczyły o mistrzostwo Polski, więc te konfrontacje zawsze wzbudzają wiele emocji. I są wyrównane. Tak było w pierwszej tercji tego starcia. Żadna ze stron nie zaznaczyła swojej dominacji. Dobrze bronili Fucik u gospodarzy i Pieriewozczikow.

W drugiej tercji wreszcie doczekaliśmy się na gole. W 24 min Shirley uderzył na bramkę, a Fucik wprost wrzucił sobie krążek do siatki. Sędziowie analizowali tę sytuację na wideo i ostatecznie uznali gola. Miejscowi rzucili się do ataku, ale tak się w tym zapamiętali, że zaczęli faulować. W końcu dwóch zawodników usiadło na ławce kar i wtedy „Pasy”podwyższyły wynik. Znów autorem gola był Shirley, który strzałem z bulika strzelił do pustej bramki.

Na początku ostatniej odsłony Muller był bardzo bliski podwyższenia wyniku, ale Fucik jakimś cudem odbił krążek. Ze strony gospodarzy groźnie strzelał Kotlorz, ale zarówno jego, jak i Cichego powstrzymał Pieriewozczikow. Krakowianie mogli podwyższyć wynik, Woroszyło był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek. W końcówce gospodarze wycofali bramkarza.

Ten mecz był dla „Pasów” ostatnim w tym roku i stanowił próbę generalną przed Pucharem Polski. W poniedziałek krakowianie w Bytomiu zagrają w półfinale z Re-Plast Unią Oświęcim (godz. 20), w pierwszym półfinale zmierzą się GKS Katowice z Energą Toruń. Zwycięzcy tych meczów zagrają dzień później o trofeum.

GKS Tychy - Comarch Cracovia 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Bramki: 0:1 Shirley (Bezwiński, Popiticz) 24, 0:2 Shirley (Jezek, Kapica) 32
Cracovia: Pieriewozczikow - Gula, Saur, Jezek, Kapica, Nemec – Dudas, Muller, Ismagiłow, Bodrow, Woroszyło – Karlsson, Kinnunen, Brynkus, Jacenko, Csamango - Gosztyła, Popiticz, Shirley, Bezwiński, Augustyniak.
Sędziowali: P. Gabryszak, D. Lipiński. Kary: 14- 18 min. Widzów: 700.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gol24 Ekstra: Rewanże półfinałów Ligi Mistrzów pełne emocji

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska