GKS Katowice - Comarch Cracovia. "Złoty gol" Guli daje zwycięstwo "Pasom"

Jacek Żukowski
GKS Katowice - Comarch Cracovia
GKS Katowice - Comarch Cracovia Marzena Bugala-Astaszow
Trzeci mecz półfinałowy fazy hokejowego play-off pomiędzy GKS Katowice a Comarch Cracovią był zacięty. Podobnie jak ten drugi, który rozstrzygnął się w dogrywce. Wygrali krakowianie, dopiero po dogrywce. Stan rywalizacji do czterech zwycięstw wynosi 2:1 dla "Pasów".

Przed poniedziałkowym starciem krakowski klub opublikował film pokazujący sędziowskie błędy z poprzedniego starcia, w tym ten kluczowy, wykluczający zawodnika „Pasów” i dający przewagę GKS-owi, którą wkrótce ten zespół zamienił na decydującego gola.
W Katowicach od początku trwała wymiana ciosów. Goście byli bardzo bliscy objęcia prowadzenia, ale Kasperlik trafił w słupek. Ze strony gospodarzy groźnie strzelał Simek.

W II tercji po akcji Polaka Kapica został przewrócony przez Murraya, ale krążek trafił do Wronki, a następnie do siatki. Krakowianie tylko 13 sekund nacieszyli się prowadzeniem, wyrównał bowiem Pulkkinen, zmieniając tor lotu krążka po uderzeniu Maciasia. Po raz kolejny „Pasy” objęły prowadzenie w 32 min gdy krążek po precyzyjnym uderzeniu Łyszczarczyka odbił się od słupka, a następnie trafił do bramki. Potem krakowianie musieli bronić się, gdy podwójną karę odsiadywał Saur. Długo utrzymywali korzystny wynik, aż w końcu zasłonięty Stojanović skapitulował po uderzeniu Bepierszcza.

W III tercji tempo meczu nieco spadło. Krakowianie obronili się grając 4 na 5. Następnie „Pasy” zyskały lekką przewagę, próbował Gula, ale obronił Murray. Gdy karę odsiadywał Varttinen stworzyła się szansa dla gości na gola, ale nie potrafili tego wykorzystać. Potem znów Gula „szukał” gola, ale golkiper był górą. W odpowiedzi Pasiut posłał krążek nad poprzeczką! Racuk przegrał z Murrayem i trzeba było grać dogrywkę.

Podobnie jak w piątek w Krakowie. Grano więc trzech na trzech. Ale w 3 min dogrywki Racuk został odesłany na ławkę kar i GKS grał w czwórkę. Z kolei niebawem gospodarze dostali karę za zbyt wielu graczy na lodzie przy zmianie. Sytuacja się odwróciła i to „Pasy” grały 4 na 3. Znów oglądaliśmy pojedynki Gula – Murray. Po trzecim strzale obrońcy Murray wreszcie skapitulował!

Kolejny mecz we wtorek o godz. 18.30 też w Katowicach.

GKS Katowice - Comarch Cracovia 2:3 po dogrywce (0:0, 2:2, 0:0, d. 0:1)
Bramki: 0:1 Wronka (D. Kapica, Polak) 25, 1:1 Pulkkinen (Maciaś) 25, 1:2 Łyszczarczyk (Nemec, Racuk) 32, 2:2 Bepierszcz (Pasiut) 40, 2:3 Gula (Polak, D. Kapica) 66.
GKS: Murray – Rompkowski, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko – Mrugała, Wajda, Simek, Monto, Magee – Maciaś, Wanacki, Lehtonen, Pulkkinen, Olsson – Varttinen, Musioł, Hitosato, Smal, Ciepielewski.
Cracovia: Stojanović - Jezek, Kinnunen, Kasperlik, Rac, Sawicki - Saur, Gula, Wronka, Polak, D. Kapica - Luoto, Graborenko, Nemec, Racuk, Łyszczarczyk – Bezwiński, Krejci, Brynkus, Michalski, Tomi.
Sędziowali: M. Baca, R. Noworyta. Kary: 8 – 12 min. Widzów: 1400. Stan play-off (do 4 zwycięstw): 1-2.