Rzadko spotykane gatunki roślin i zwierząt, zagrożone wyginięciem wilki, żubry, rysie oraz niedźwiedzie już wkrótce pojawią się na rondzie Mogilskim w ramach projektu „Wild City” będącego połączeniem sił i streetartowego entuzjazmu twórców projektu "101 Murali dla Krakowa", radnej Małgorzaty Jantos oraz marki Medicine.
Projekt przygotowali graficy na co dzień projektujący ubrania - Olga Mulica, Joanna Krótka, Paulina Czak oraz Piotr Jakób.
- Chciałabym, żeby rondo Mogilskie było galerią pod otwartym niebem. Kiedyś zorganizowałam tam układanie mozaiki Wyspiańskiego i Mehoffera, później powstały kolejne murale Beaty Śliwińskiej, Natalii Rak i Mikołaja Rejsa - przypomina radna Małgorzata Jantos. - Chcemy także odnowić zdemolowany mural pokazujący farby plakatowe.
"Wild City" to kolejny mural wpisujący się w program współpracy z marką Medicine. Zgodnie z myślą przewodnią „Art is my Medicine” marka podejmuje współpracę z polskimi artystami oraz środowiskami działającymi na rzecz poprawy estetycznej przestrzeni miejskich.
„Wild City” ma odwrócić uwagę przechodniów od betonowego miasta i pokazać, jak różnorodne gatunki dzikich roślin i zwierząt żyją wokół nas. I to one będą głównymi bohaterami nowego dzieła. Na malowidle zobaczymy m.in. wilki, rysie, niedźwiedzie, nietoperze czy żubry.
Napis „Wild City” zostanie umieszczony wśród rysunków fauny i flory. Będzie go można odczytać tylko z dwóch miejsc w tunelu na rondzie Mogilskim
W weekend przygotowane zostały filary, a we wtorek rozpoczęły się prace. Mural będzie powstawał przez blisko 2 tygodnie.
Organizatorem projektu "101 Murali dla Krakowa" jest fundacja Świadoma Przestrzeń skupiająca osoby, które chcą wspierać rozwój sztuki w przestrzeni publicznej miasta Krakowa.
Mural "Wild City" to kolejne przedsięwzięcie wpisujące się w program marki Medicine, która, wykorzystując niestandardowe formaty, zdecydowała się przenieść sztukę na ulicę polskich miast. W 2018 roku zostały zrealizowane projekty Beaty Śliwińskiej „Barrakuz” oraz Natalii Rak, w 2019 zaś – na Rondzie Mogilskim Mikołaj Rejs wykonał mural pt. „Carmen. Miłość jest buntowniczym ptakiem”.
