Nowy Targ. Seks w jacuzzi i polityczna afera gotowa

  Nowy Targ. Seks w jacuzzi i polityczna afera gotowa

  Tomasz Mateusiak

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Dyrektor Bartosz Ścisłowicz chce podać radną do sądu
  1/3
  przejdź do galerii

  Dyrektor Bartosz Ścisłowicz chce podać radną do sądu ©Fot. toamasz mateusiak

  Czy w wodzie nowotarskiego basenu pływają... plemniki? Całkiem poważnie to pytanie zadała nowotarska radna Bogusława Korwin. Kobieta podejrzewa - jak to sama określiła - seksaferę. Mówi, że w wodach miejskiej pływalni cielesnym uciechom oddawały się dwie pracujące tam osoby. - Dla mnie to nie do przyjęcia - mówi radna Korwin. - Ja sama nie zamierzam teraz chodzić na basen, mimo że mam wykupiony karnet - dodaje kobieta, która nie ukrywa, że za zaistniałą sytuację obwinia dyrektora basenu Bartłomieja Ścisłowicza, a nawet burmistrza Grzegorza Watychę, który jest jego pracodawcą. Zdaniem Bogusławy Korwin, do gorszących scen, o których mówi, nie doszłoby, gdyby miał on lepszy nadzór nad pracownikami. Sam Ścisłowicz twierdzi, że żadnej seksafery nie było. I zapowiada, że radną poda do sądu za pomówienia, które robią pływalni złą reklamę.
  W sytuacji przytoczonej przez radną może być ziarno prawdy. Mniej więcej w czasie, gdy miało dojść do wspomnianej seksafery, z pracy na basenie wyleciał dyscyplinarnie jeden z pracowników technicznych.

  Miał po godzinach pracy wpuścić kogoś na obiekt. Aferę z całą powagą traktuje sanepid. W poniedziałek rusza kontrola jakości wody w nieckach.

  Nowotarski Sanepid sprawdzi, czy w wodzie, która wypełnia jacuzzi na basenie w stolicy Podhala, nie ma biologicznych „zanieczyszczeń”! Choć informacja brzmi mało poważnie, zawartość wody na nowotarskiej pływalni jest dziś głównym tematem rozmów nowotarżan.

  To efekt seksafery - jak to określiła radna miejska Bogusława Korwin, sugerując na ostatniej sesji rady miasta, że w jednej z niecek pracownicy pływalni uprawiali seks.

  Źle się dzieje na pływalni?
  Na głowę Bartosza Ścisłowicza, dyrektora Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu, które zarządza pływalnią, lecą kolejne gromy. Po tym jak kilka tygodni temu ratownicy pracujący na miejscowym basenie nie przyszli do pracy w proteście przeciwko zbyt małym zarobkom i brakowi umów (zatrudnia ich zewnętrzna firma), teraz sytuacją zainteresowała się radna Bogusława Korwin. Na poniedziałkowej sesji rady miasta zarzuciła swoim kolegom radnym, że nie interesują się tym, co dzieje się na basenie. - A dzieje się źle i to wina dyrektora MCSiR oraz burmistrza, który jest jego pracodawcą - mówiła Korwin. Dodała, że Ścisłowicz nie radzi sobie z zarządzaniem, a świadczy o tym też fakt, że na basenie wybuchła... „seksafera”.

  Figo-fago w jacuzzi?
  Początkowo radna nie chciała zdradzić, o co dokładnie jej chodzi. Dzień po sesji opowiedziała jednak „Krakowskiej” kulisy całej sprawy. - Mam pewną informację, że kilka dni temu na basenie, już po jego zamknięciu, uprawiano seks w wodzie - mówi radna. - Miał się tego dopuścić jeden z pracowników pływalni oraz pracownica firmy sprzątającej obiekt. Po co o tym mówię? Uważam, że ludzie powinni wiedzieć. Wiele osób kąpie się w tej wodzie, a nie mają świadomości, co może tam teraz pływać - dodaje z powagą.

  No i w Nowym Targu wybuchła fala spekulacji. Jedni szukają pary, która miała oddawać się miłosnym igraszkom w wodzie. Inni do tematu podchodzą z pełną powagą. Zapowiadają, że nie puszczą na basen dzieci, dopóki nie będą pewni, że woda jest czysta.

  Szef basenu: idę do sądu
  - Nie ma żadnej seksafery - mówi oburzony Bartosz Ścisłowicz. - To pomówienia. Spotkam się z panią radną w sądzie. Jej wystąpienie podważyło mój autorytet, a także dało złą reklamę pływalni - ucina krótko.

  Nieco inaczej sprawę relacjonuje jednak burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha. - Wiem, że jakiś czas temu była sytuacja, gdy jeden z pracowników basenu wpuścił na jego teren nieuprawnioną osobę już po godzinach pracy. Nie wiem, czy można to nazwać „seksaferą” - mówi samorządowiec. - Ten pracownik został za to dyscyplinarnie zwolniony i odwołał się do sądu pracy. Być może dlatego dyrektor nie chciał o tym mówić - dodaje burmistrz i zapewnia, że woda w basenie jest czysta.

  Ale Sanepid już działa
  Mimo takich słów, kontrolę czystości wody w każdej z niecek na pływalni (jacuzzi, głównym basenie, brodziku dla dzieci) w poniedziałek przeprowadzi nowotarski Sanepid. - Nie miałam pojęcia, że coś takiego miało miejsce na basenie - mówi Jolanta Bakalarz, dyrektor nowotarskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. - Gdybym dowiedziała się wcześniej, kontrola już by tam była. Myślę jednak, że basen jest bezpieczny. Woda tam jest przecież stale filtrowana.

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (12)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  co tam basen!

  badacz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  a co z morzami, rzekami , jeziorami?? - tam przecież walenie, płetwale, biliony ryb i innych kopulujących stworzeń - pani radna! co z tymi akwenami?? ;)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  brak pamieci

  krk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  nic nie szkodzi ze plemniki plywaja ;-cipy sa zamknniete!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ha ha

  mata (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  szkoda karnetu. Pani radnej proponujemy pływanie w piance, masce, akwalung.....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SWIĘCONKA

  gino (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  Zamknąć wszystko i wpuścić samych księży! Będziemy mieli wodę świętą, znaczy się święconą! I po problemie, nikt nikogo już nie ruszy!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  haha

  haha (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

  Gdyby syn pani Korwin wygrał przetarg byłoby wszystko ok! Teraz tylko swoimi pomowieniami się ośmiesza :D

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  i się obudzili w SANEPIDZIE?

  ceperka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

  Konia z rzędem , kto nie parsknął śmiechem czytając , że miesiąc po aferze będą szukać plemników ??? Nawet ksiądz byłby skłonny taką wodę uznać za święconą po takim czasie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Aa

  Xx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  W jacuzzi jest krem kali co prosto z kija wali......:):)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oj sanepid

  asa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  ale sie dyreyktor saneidu ośmiesza - żenada że osoba tak się ceniąca takie bzdury ludziom wygaduje

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  najlepsze lody w NT

  a fe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

  no to jest dobry kierunek promocji!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Akurat jeden plemnik więcej jeden mniej nie ma znaczenia.

  abc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23

  Jak ktoś myśli, że w wodzie w basenie nie ma pewnych ilości, śluzu, kału, plemników itp. to jest naiwny. Zawsze były i będą, po to się ozonuje i chloruje wodę by utlenić części organiczne, ale...rozwiń całość

  Jak ktoś myśli, że w wodzie w basenie nie ma pewnych ilości, śluzu, kału, plemników itp. to jest naiwny. Zawsze były i będą, po to się ozonuje i chloruje wodę by utlenić części organiczne, ale to nie powoduje, że nagle znikają z wody, one tam są tylko nie są groźne.
  Dopiero po przefiltrowaniu wody zostają usunięte, a to trwa wiele wiele godzin, a w między czasie do wody dostają się nowe.
  Tak wygląda rzeczywistość.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bialko

  Kaya (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  I brawo!!!Jeszcze plemniki nikomu nie zaszkodziły ..Na każdym basenie są inne gorsze syfy których się powinniśmy obawiać. Kto z nas nie uprawiał sexu na basenie ha ha...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? Zagłosuj lub zgłoś swoje propozycje nominacji

  Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? Zagłosuj lub zgłoś swoje propozycje nominacji

  Gigantyczny śnieżny labirynt [ZDJĘCIA]

  Gigantyczny śnieżny labirynt [ZDJĘCIA]

  Wybierz najpiękniej oświetlone na święta miasto w Polsce

  Wybierz najpiękniej oświetlone na święta miasto w Polsce

  Oto 15 najbardziej zadłużonych gmin w Małopolsce

  Oto 15 najbardziej zadłużonych gmin w Małopolsce