Pochód Trzech Króli to kolorowe korowody prowadzone przez postaci ucharakteryzowanych na wzór starożytnych mędrców ze Wschodu na przedzie. Przejdą przez podhalańskie miejscowości w otoczeniu mieszkańców odświętnie ubranych, często w koronach na głowach. Będą wspólnie śpiewać kolędy. Dla katolików przemarsz jest świadectwem wiary oraz promowaniem wartości płynących z Ewangelii.
Pod Giewontem tegoroczny Orszak Trzech Króli z udziałem zakopiańskich zespołów regionalnych przejdzie z Sanktuarium Najświętszej Rodziny przy Krupówkach do Starego Kościółka przy ul. Kościeliskiej. To wydarzenie jest częścią XIV Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. Orszak rozpocznie się od uroczystej Msza Święta o godz. 11.
W tym roku już po raz ósmy na wspólne kolędowanie z Góralskim Orszakiem Trzech Króli zaprasza poroniańska parafia pod wezwaniem Marii Magdaleny. Orszak wyruszy ze świątyni po zakończeniu mszy świętej o godzinę 11. Uczestnicy przejdą do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie wszyscy razem będą śpiewać kolędy.
Z kolei w stolicy Podhala - Nowym Targu - świętowanie Objawiania Pańskiego włodarze miasta zaplanowali wspólnie z parafiami Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Katarzyny. Orszak Trzech Króli rozpocznie się od mszy świętej o godzinie 10.30 w kościele NSPJ. Po nabożeństwie zgromadzeni udadzą się na Rynek na wspólne kolędowanie.
Uroczysty pochód Trzech Króli przejdzie także przez Rabkę- Zdrój. Tu wspólnie będą kolędować parafia św. Teresy, burmistrz miasta Rabki-Zdroju, Centrum Kultury Sportu i Promocji i Fundacja Orszak Trzech Króli. Świętowanie rozpocznie się uroczystą mszą święta odprawioną w kościele św. Teresy o godzinie 12. Barwny korowód przejdzie ulicami Rabki Zdrój do amfiteatru, gdzie odbędzie się kolędowanie z Chórem Gorce z Nowego Targu oraz Orkiestrą Dętą OSP Rabka-Zdrój.
W tym roku po raz drugi orszak przejdzie także ulicami Kościeliska. Rozpocznie go msza święta w miejscowym kościele (początek o godz. 11).
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
