„Pasy” oblały ostatni test przed Ligą Mistrzów

Andrzej Stanowski
Anna Kaczmarz
W ostatnim sprawdzianie przed Ligą Mistrzów Comarch Cracovia przegrała wysoko na turnieju w Prerovie z miejscową drużyną HC Zubr (pierwsza liga czeska) 2:6.

Hokej: „Pasy” oblały ostatni test przed Ligą Mistrzów
HOKEJ.

Mecz zaczął się źle dla krakowian. W 8 min gospodarze z dobitki zdobyli prowadzenie, a w cztery minuty później było już 2:0, czeski gracz dobił krążek sparowany przez Rafała Radziszewskiego. Pierwsza tercja to dominacja gospodarzy.

Krakowianie ruszyli do ataku w drugiej odsłonie i już w 24 sekundzie Krystian Dziubiński zdobył kontaktowego gola. Ale potem znowu inicjatywę przejęli gospodarze, którzy w 11 minut strzelili trzy gole. W 48 min drugą bramkę dla krakowian zdobył Damian Kapica, a wynik ustalił w ostatniej minucie Matous.

To było słabe spotkanie w wykonaniu Cracovii, zawiodła gra defensywna, częściowym usprawiedliwieniem może być fakt, że zabrakło trzech podstawowych obrońców Patryka Noworyty, Macieja Kruczka i Petra Novajovskiego (leczą kontuje). Na razie nowe nabytki Cracovii, napastnicy słowaccy Richard Jenczik i Matus Chovan. niczym nie się wyróżniają.

Tu znajdziesz więcej najnowszych informacji o hokeju

Po meczu krakowianie wrócili do domu, gdzie rozpoczną ostatnią fazę przygotowań do Ligi Mistrzów. Z uwagi na zalanie lodowiska przy ul. Siedleckiego podopieczni trenera Rudolfa Rohaczka od czwartku mają trenować w Tauron Arenie.

HC Zubr Prerov – Comarch Cracovia 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)
Bramki: 1:0 Prochazka 8, 2:0 Plasek 12, 2:1 Dziubiński (Rompkowski) 21, 3:1 Sikora 25, 4:1 Tomanik 31, 5:1 Psurny 36, 5:2 Kapica (Urbanowicz) 48, 6:2 Matous 60.
Cracovia: Radziszewski - Maciejewski, Rompkowski, Sinagl, Dziubiński, Svitana - Wajda, Kolarz, Kapica, Słaboń, Urbanowicz - Dutka, Dąbkowski - Jenczik, Chovan, Drzewiecki – Domogała, Wróbel, Kisielewski.