„Pasy” zostały jednodniowym liderem [ZDJĘCIA]

Andrzej Stanowski
Comarch Cracovia – Unia Oświęcim 3:1
Comarch Cracovia – Unia Oświęcim 3:1 Anna Kaczmarz / Dziennik Polski /Polska Press
Hokej. W derbach Małopolski Comarch Cracovia bez trudu ograła Unię Oświęcim 3:1. „Pasy” zostały liderem, bo dopiero w środę GKS Tychy gra z JKH Jastrzębie.

W pierwszej tercji na lodzie oglądaliśmy dużo chaosu i nieprzemyślanych akcji. Gracze Unii sprawiali wrażenie jakby byli dopiero na rozgrzewce, wyraźną przewagę miała Cracovia, ale jej gracze strzelali mało precyzyjnie. Tylko raz w hali zerwała się burza oklasków, kiedy po pięknej indywidualnej akcji powołany ostatnio do kadry Filip Drzewiecki huknął jak z armaty, krążek odbił się od słupka i wpadł do siatki. Tej bramki nie powstydziłyby się tafle NHL.

Burzliwie musiało być w szatni Unii, bo od pierwszych minut drugiej tercji jej gracze zaczęli grać z zębem, walczyć na lodzie. I mieli wielką szansę na wyrównanie kiedy przez 47 sekund grali z przewagą dwóch graczy, ale źle rozgrywali krążek. W 27 min w tercję Unii wjechał Krystian Dziubiński, jego strzał sparował w bok Michal Fikrt, ale przy jego dobitce był już bezradny.

Po tej bramce przewagę osiągnęła Cracovia, miała kilka świetnych okazji, ale bardzo dobrze bronił Fikrt. Po drugiej stronie także Radziszewski popisał się kilkoma dobrymi interwencjami, min. broniąc z bliska strzał Mateusza Gębczyka.

Na początku trzeciej tercji kiedy Unia grała w przewadze z dwóch metrów nie trafił były gracz Cracovii Sebastian Kowalówka. W chwilę potem po samotnym rajdzie na bramkę Unii faulowany był Drzewiecki. Arbiter podyktował karnego, ale Drzewiecki przegrał pojedynek z Fikrtem. Bramkarz Unii popełnił kardynalny błąd w 50 min, wyjechał daleki z bramki, źle odbił krążek i Petr Sinagl podwyższył na 3:0.

Na sześć minut przed końcem honorowego gola dla Unii zdobył Wojciech Wojtarowicz. W 58 min goście grali ponad minutę w podwójnej przewadze, ale zabrakło im pomysłu jak rozmontować obronę „Pasów”.

Comarch Cracovia – Unia Oświęcim 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
1:0 Drzewiecki (Jenczik) 10, 2:0 Dziubiński (Dutka) 27, 3:0 Sinagl 50, 3:1 Wojtarowicz (Adamus, Paszek) 54.
Cracovia: Radziszewski – Dutka, Novajovsky, Svitana, Dziubiński, Sinagl – Kruczek, Rompkowski, Kapica, Słaboń, Urbanowicz – Wajda, Dąbkowski, Drzewiecki, Chovan, Jenczik – Noworyta, Maciejewski, Domogała, Wróbel, Paczkowski.
Unia: Fikrt – Bezuska, Vosatko, Wanat, Daneczek, Szewczyk – Bułanowski, Kysela, Kasperlik, Haas, Tabaczek – Gębczyk, Graca, Wojtarowicz, Adamus, Piotrowicz – Koczy, S. Kowalówka, Paszek, Malicki, Budzowski.
Sędziował: Sebastian Kryś (Katowice).
Kary: 14 – 12 min.
Widzów: 1000.