Justyna Krupa
Mecz Wisła Can-Pack Kraków - Good Angels Koszyce
Mecz Wisła Can-Pack Kraków - Good Angels Koszyce Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Na początek Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezesa Can-Pack krakowska Wisła przegrała z mistrzyniami Słowacji. Impreza potrwa do niedzieli.

Turniej rozgrywany w hali przy ul. Reymonta to dla wicemistrzyń Polski pierwszy poważny sprawdzian przed startem nowego sezonu. Biorą w nim udział czołowe zespoły z Polski i Słowacji. W pierwszym piątkowym spotkaniu koszykarki Good Angels Koszyce wypadły zdecydowanie lepiej od ekipy „Białej Gwiazdy”.

W zespole z Koszyc krakowscy kibice mieli okazję oglądać byłą wiślaczkę Devereaux Peters oraz inną zawodniczkę znaną z polskich parkietów, Darxię Morris. Po wiślaczkach było widać brak zgrania. Popełniały zbyt wiele prostych błędów i strat, by myśleć o korzystnym wyniku. Długo nie wpadały im też kolejne rzuty z dystansu. Pod koszem nie miały jak się przeciwstawić wysokim zawodniczkom gości – Annie Jurcenkovej i właśnie Peters. W zespole Wisły nie ma jeszcze amerykańskiej podkoszowej Cheyenne Parker.

Wynik do przerwy – 39:20 dla Good Angels – odzwierciedlał w pełni przewagę słowackiej ekipy. W drugiej połowie nastąpił natomiast nieoczekiwany zwrot akcji – awaria prądu. W tej sytuacji utrzymano rezultat z trzeciej kwarty – 53:35 dla gości.

Trener Wisły Krzysztof Szewczyk podkreślał, że zespół przystąpił do turnieju z pewnymi kłopotami zdrowotnymi i to rzutowało na postawę drużyny. – Nie przywiązywałbym wagi do samego wyniku. Przed turniejem był moment, gdy nie mogliśmy nawet zorganizować gierek „pięć na pięć”, bo na treningu było sześć dziewczyn. Jelena Antić ma problem z łydką. Z kolei Magda Ziętara nie trenowała przez trzy dni, bo miała kłopot ze stopą, a Klaudia Niedźwiedzka – z kciukiem – wyliczał trener Szewczyk. – Na pewno z tygodnia na tydzień będziemy grać lepiej.

Dzisiaj wieczorem drugie spotkanie Wisły, z Basketem 90 Gdynia.

Materiał oryginalny: Pechowa inauguracja koszykarek Wisły Can-Pack. Awaria w hali przy Reymonta [ZDJĘCIA] - Dziennik Polski