Peszko trafił, Wieczysta wygrała ze Zwierzynieckim. Faworyt klasy okręgowej Kraków II zakończył jesień z kompletem zwycięstw [ZDJĘCIA]

Zwierzyniecki - Wieczysta (7.11). Przy piłce Radosław Majewski, z nim Sławomir Peszko Aneta Żurek / Polska Press
Wieczysta Kraków w 15. kolejce klasy okręgowej Kraków II (7.11) pokonała na wyjeździe Zwierzynieckiego. Sławomir Peszko, gwiazda drużyny, w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej strzelił jednego z goli. Faworyt ligi z kompletem 14 zwycięstw wygrał rundę jesienną. Zobacz, co działo się na boisku - kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Zwierzyniecki Kraków - Wieczysta Kraków 0:3 (0:2)
Bramki:
0:1 Szewczyk 12, 0:2 Peszko 33, 0:3 Kalemba 61.
Zwierzyniecki: Teterycz - Pydyś (86 Komenda), Koczwara, Filipowski (78 Galos), Kluba - Rymarski (70 Gajos), Szmal (68 Rutkowski), Wolarek, Młodnicki, Kluba - Woźniak (82 Klimas).
Wieczysta: Miśkiewicz - Guzik (46 Kura), Jampich, Kalemba, Korczyk - Krasuski (46 Zieliński), Pietras (71 Gawęcki), Majewski - Madejski (56 Kumah), Szewczyk (71 Pachowicz), Peszko.
Sędziował: Piotr Koźmiński. Żółta kartka - Gawęcki.

Sławomir Peszko, jakiego nie znacie. Piłkarz Wieczystej Krak...

Wieczysta bliżej IV ligi

Dla Wieczystej to był o tyle ważny mecz, że po jego rozegraniu nie ma obaw, by ewentualne przerwanie rozgrywek z powodu pandemii odebrało upragniony awans do IV ligi. Zgodnie z regulaminem, jeśli odbyły się spotkania ostatniej kolejki w rundzie, to po wcześniejszym zakończeniu sezonu pod uwagę zostanie wzięty aktualny układ tabeli, nawet jeśli są jakieś zaległości.

Zwierzyniecki, zwłaszcza w I połowie, sprawiał dobre wrażenie. Kilkakrotnie gościł przed bramką faworyta - z czym inne drużyny w tym sezonie miały problem - niemniej jednak poważniej nie zagroził Miśkiewiczowi.

W obronie gospodarze też grali bardzo przyzwoicie, w bramce Teteryczowi też nie można wiele zarzucić. Na wymagającej, nierównej i grząskiej murawie Wieczysta nie miała tak dużo klarownych okazji, jak w ostatnich meczach, choć goli powinna była strzelić więcej. M.in. dwukrotnie groźnie główkował Peszko.

Peszko podtrzymał dobrą serię w lidze

Faworyt przełamał opór miejscowych w 12 min, gdy po zagraniu Peszki Szewczyk sytuacyjnym lobem z okolic linii „16” trafił do siatki. W 27 min w zamieszaniu po rożnym gospodarzy uratował słupek. Kilka minut później goście w końcu podwyższyli prowadzenie, i to po efektownej akcji. „Rozklepali” defensywę rywali, po podaniu Szewczyka wzdłuż bramki Peszko dopełnił formalności.

Były reprezentant Polski tym samym podtrzymał niebywała passę - zdobył gola w każdym z 14 ligowych spotkań!

Po przerwie goście mieli przewagę, ale kanonady strzeleckiej nie było. Jedynego gola w drugich 45 minutach zdobył stoper Kalemba, który po centrze zachował się niczym rasowy snajper - „zgasił” piłkę i z 6 m ze spokojem kopnął w róg bramki. Przypomniał się Kumah, który wrócił do gry po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją - oddał dwa groźne strzały.

W 84 min Zwierzyniecki miał wyborną okazję do zdobycia bramki, lecz Gajos z 14 m strzelił prosto w ręce Miśkiewicza.

Zdobywcy Pucharu Polski w Krakowie. Najwięcej trofeów od 201...

Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE, albo przewiń gestem na urządzeniu mobilnym.

Dwucyfrowe zwycięstwa - Wieczysta Kraków rządzi w tej klasyf...

Kibice na meczu PP Hutnik II - Wieczysta

Kibice na meczu PP Hutnik II - Wieczysta obejrzeli 11 goli, ...

Mecz Dąbski - Wieczysta

Sławomir Peszko na Dąbskim. Mecz Dąbski - Wieczysta w klasie...

Kibice na meczu Wieczysta - Sokół Kocmyrzów

Kibice na meczu Pucharu Polski: Wieczysta Kraków - Sokół Koc...

Kibice na meczu Wieczysta Kraków - Piast Wołowice

Kibice na meczu Wieczysta Kraków - Piast Wołowice. Znajdź si...

Kibice na meczu Wieczysta - Wiślanie

Kibice na meczu Wieczysta Kraków - Wiślanie Jaśkowice w Regi...

Kibice na meczu Grębałowianka - Wieczysta

Klasa okręgowa Kraków. Kibice na meczu Grębałowianka - Wiecz...

Mecz Wieczystej w klasie okręgowej Kraków znów przyciągnął dużo widzów. Byliście na sobotnim (5.09.2020) spotkaniu w Bronowianką (7:0), znajdźcie się na zdjęciach. Przejdź do GALERII.

Kibice na meczu Wieczysta - Bronowianka w klasie okręgowej K...