"Szanowni Państwo! Piwnica pod Baranami uroczyście ogłasza rok 2020 Rokiem Piotra Skrzyneckiego, w 90 rocznicę Jego urodzin!
Spodziewajcie się specjalnych koncertów, spotkań, sesji naukowej i wernisaży - a nade wszystko wspominajcie Piotra!" - czytamy na Facebookowym profilu Piwnicy Pod Baranami.
Jak tłumaczy Bogdan Micek z Piwnicy pod Baranami, punktem kulminacyjnym obchodów będzie zaplanowany na 12 września (dzień urodzin Skrzyneckiego) koncert. - Spotkamy się, żeby powspominać i posłuchać piosenek o Piotrze, o związanych z nim zdarzeniach, o miejscach w których bywał - tłumaczy.
Również na wrzesień zaplanowano poświęconą Skrzyneckiemu sesję naukową.
I choć do września zostało jeszcze dużo czasu, ci którzy chcieliby zaangażować się w Rok Piotra Skrzyneckiego, mogą to zrobić już teraz. Piwnica rozpoczęła bowiem poszukiwania pamiątek po swoim legendarnym założycielu. - Chodzi nam głównie o fotografie. W Piwnicy nie mieliśmy swojego aparatu, a Piotr lubił się fotografować i w mojej opinii był bardzo fotogeniczny. Mamy więc nadzieję, że krakowianie przechowują w swoich mieszkaniach jego zdjęcia i zechcą podzielić się swoimi zbiorami - mówi Micek. - Poza tym, chętnie przyjmiemy również dedykacje, bibeloty, gadżety.
Z przyniesionych przez krakowian pamiątek, uzupełnionych o "piwniczne" zbiory, ma powstać dedykowana Skrzyneckiemu wystawa.
- Za jej pośrednictwem chcemy pokazać Skrzyneckiego takiego, jakim był naprawdę - mówi Micek. - Przedstawić niezwykłego człowieka, wizjonera, miłośnika i znawcę sztuki, który był postacią wyjątkową nie tylko dla Krakowa, ale dla kultury w ogóle.
WIDEO: Krótki wywiad
- Te znaki zodiaku odnajdą szczęście w 2023 r.
- Studniówki ruszyły. Oto najpiękniejsze kreacje dziewcząt
- Ranking Perspektyw. Oto najlepsze licea w Małopolsce!
- Najpopularniejsze imiona w Krakowie w 2019 roku [RAPORT]
- Najlepsze "perełki" krakowskiej deweloperki w 2019 [ZDJĘCIA]
- TOP 20 najbogatszych gmin w Małopolsce w 2019 roku [RANKING]
