Po raz X na stadionie w Kirach rozegrano zawody o Puchar Kościeliska

Maria Bafia-Bobek
To już po raz X na stadionie w Kirach w gminie Kościelisko zostały rozegrane zawody w narciarstwie biegowym o Puchar Kościeliska. W tegorocznych zmaganiach wystartowało ponad 170 zawodników. Rywalizowali na dwóch dystansach. Mężczyźni mieli do pokonania 10 km, a kobiety o połowę krótszy odcinek.

To już po raz X na trasach biegowych w Kirach rywalizowali zawodnicy o Puchar Kościeliska. Ma starcie tegorocznego biegu zameldowało się ponad 170 biegaczy. Jako pierwsi wystartowali mężczyźni. Kolejno startowały osoby niewidome i słabowidzące z przewodnikami oraz kobiety.

W tym roku wśród mężczyzn najszybszy był Marin Węgrzyn z Nowego Targu, który trasę pokonał w czasie 33 min 34,7 s. Natomiast drugi na mecie zameldował się Rafał Potrząsaj z Cichego z czasem 34 min 6,8 s. Z kolei trzecie miejsce zajął Stanisław Gąsienica z Kościeliska osiągając czas 34 min. 12,7 s.

Wśród kobiet w biegu na 5 km triumfowała Aleksandra Kawulok z Jaworzynki, która trasę pokonała w czasie 21 min. 34,3 s. Z kolei druga na mecie była Ewa Marszałek z Rzeszowa z czasem 21 min 44,2 s. Natomiast trzecie miejsce zajęła Marcela Macisz z Nowego Sącza mijając linię mety z czasem 21 min. 53 s.

Patronem medialnym nad wydarzeniem sprawowała Gazeta Krakowska.