Widowisko zostało zaplanowane tak, aby pokazać różnorodność współczesnych spojrzeń na taniec. Do jego stworzenia Cracovia Danza zaprosiła choreografów na codzień pracujących z zespołem: Romanę Agnel, Annę Karabelę, Aline Towarnicką, Dariusza Brojka i Leszka Rembow- skiego.
- Wszyscy ci twórcy inaczej postrzegają taniec i specjalizują się w różnych jego stylach i technikach - mówią organizatorzy.
- Jednocześnie prezentowane choreografie pozwolą zaprezentować wszechstronność tancerzy Baletu Cracovia Danza, zespołu, który powszechnie kojarzony jest jedynie z tańcem renesansowym i barokowym. Artyści przedstawią cały wachlarz swoich możliwości, od tańców dawnych po taniec współczesny.
Gwiazdą wieczoru będzie Pierre-Francois Dollé, choreograf, tancerz i pedagog, który po licznych sukcesach na scenach Francji, Niemiec i Anglii założył we Francji stowarzyszenie Fantaisies Baroques, zrzeszające tancerzy, muzyków i entuzjastów tańca barokowego XVII i XVIII wieku.
Działająca już od ponad dziesięciu lat organizacja opracowuje liczne projekty choreograficzne, teatralne i pedagogiczne związane z tańcem różnych epok, od renesansu do końca XIX wieku. Przygotowane przez stowarzyszenie spektakle zaskakują nowym spojrzeniem na dawny taniec, szukaniem jego nieznanych form i innowacyjnych metod wystawienia.
Koncepcję artystyczną całości wydarzenia opracowała dyrektor artystyczna Cracovia Danza, Romana Agnel.
Poczatek widowiska o godz. 19. Bilety w cenie 40 i 30 zł do nabycia w kasie teatru oraz na stronie www.teatrvariete.pl.
Dzień tańca, właściwie obchodzimy 29 kwietnia. Data została wybrana na pamiątkę dnia chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a. Święto zostało ustanowione w 1982 roku.
ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Mówimy po krakosku
Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto