https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przebój Wolbrom jeszcze poeksperymentuje

Jacek Żukowski
Wolbromian czekają jeszcze dwie gry przed ligą
Wolbromian czekają jeszcze dwie gry przed ligą Andrzej Banaś
Przebój Wolbrom ma do rozegrania jeszcze dwa sparingi przed rozpoczęciem zmagań w II lidze. W środę spotka się z Janiną Libiąż, a w sobotę z Dalinem Myślenice.

Ostatnio podopieczni trenera Roberta Góralczyka przeżyli zimny prysznic ulegając GKS-owi Tychy 2:4.
- Naszego wyjściowego składu z tego meczu absolutnie nie można traktować jako w 100-procentach tego, który zacznie ligowy mecz - mówi szkoleniowiec. - Pączek, Kiczyński wracają po kontuzjach. Postawa niektórych zawodników w niektórych sparingach nie przekonuje, dlatego też będą jeszcze roszady. Tak więc każdy z tych piłkarzy, którzy są w kadrze. może zagrać w lidze, nikt nie ma pewnego miejsca.

Niepokojąco wygląda gra obronna. Przebój stracił w lidze za kadencji trenera Góralczyka w 9 meczach 11 bramek, a teraz tyle w trzech spotkaniach.

- Jesteśmy w dalszym ciągu na etapie szukania optymalnego składu - mówi trener. - Organizacja gry obronnej nie funkcjonuje jak należy, są błędy indywidualne, fizycznie też nie jesteśmy jeszcze optymalnie przygotowani. Teraz trzeba zastanowić się nad tym, jak ustabilizować formę. Młodzież nie potrafi utrzymać przez dłuższy czas.
Prawie wszyscy nowi zawodnicy są potwierdzeni do gry, oprócz Japończyka Nagaoki, który czeka na pozwolenie na pracę. Wygląda na to, że trener Góralczyk nie będzie mógł liczyć na niego w pierwszym meczu. Przebój bardzo zmienił skład w porównaniu do zeszłej rundy.

- Nie są to zawodnicy przypadkowi, ale tacy ze sporymi już umiejętnościami - twierdzi szkoleniowiec.
- Brakuje im jednak takiego doświadczenia, jakie mieli poprzednicy - Palczewski, Ankowski. Nie da się tego nauczyć. Czy wystarczy im umiejętności będziemy widzieć, bo charakter na pewno mają. Połowa składu to młodzieżowcy, jest wielką niewiadomą to, jak poradzą sobie w starciu z rutyniarzami. Trzeba jednak optymistycznie patrzeć na każdy mecz.

Wolbromianie inaugurują sezon spotkaniem z Sandecją. Będzie to niezwykle trudna konfrontacja, właściwie z I-ligowcami z Kmity, którzy przyszli do Nowego Sącza.

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska